DAJ CYNK

Netia wprowadza ochronę poczty. To pierwsza linia cyber-obrony

msnet

Bezpieczeństwo

Netia ochrona poczty cyber-obrona

Netia Ochrona Poczty to nowa usługa w ofercie rozwiązań cyberbezpieczeństwa z linii NetiaNext. Osadzona w chmurze, zaawansowana platforma Forcepoint, pozwala firmom i instytucjom zwiększyć bezpieczeństwo najczęściej wykorzystywanego do ataków kanału komunikacji, czyli poczty e-mail.

Szacuje się, że aż 91% ataków typu ransomware jest realizowanych poprzez pocztę e-mail, a w 99% przypadków powodzenie tego typu ataku jest „zasługą” nieostrożności pracowników. Konsekwencją skutecznego ataku na użytkowników poczty elektronicznej może być między innymi utrata pieniędzy wskutek przelewu na konto przestępców zamiast kontrahenta, utrata wrażliwych danych czy zaszyfrowanie dysków przez ransomware dla okupu, skutkujące całkowitym paraliżem firmy.

W dobie powszechnych ataków phishingowych, ochrona poczty to niezwykle istotny, wręcz podstawowy element systemu cyberbezpieczeństwa każdej instytucji. Niestety wiele, zwłaszcza mniejszych organizacji, wciąż tę kwestię zaniedbuje. Dlatego w ostatnim czasie wprowadziliśmy kilka nowych usług, tj. Netia Phishing on-Demand, polegająca przede wszystkim na edukacji pracowników, czy właśnie Netia Ochrona Poczty, które są ukierunkowane na zmniejszenie ryzyka padnięcia ofiarą ataku poprzez najsłabsze ogniwo systemów cyberbezpieczeństwa, czyli czynnik ludzki.

Wieloletnie doświadczenie zespołu ekspertów tworzących Security Operations Center oraz osadzona w chmurze Netii,  wysokiej klasy platforma Forcepoint - która służy do aktywnej analizy i blokowania zagrożeń - sprawia, że nasi klienci mogą istotnie ograniczyć ryzyko incydentów związanych z atakami w tym kanale.

– powiedział Piotr Moroz, Dyrektor ds. Usług Bezpieczeństwa w Netia S.A.

Zobacz: Netia po wakacjach: szybki Internet, krótka umowa, Tidal w cenie
Zobacz: Netia wprowadza hybrydowy Internet 2w1

Funkcje rozwiązania Netia Ochrona Poczty:

  • ochrona przed złośliwym oprogramowaniem,
  • ochrona przed podejrzanymi linkami,
  • anty-spam,
  • kwarantanna e-maili,
  • analiza spakowanych plików,
  • ochrona przed wyciekiem danych,
  • ochrona poczty, również w MS Office 365,
  • ocena reputacji nadawcy e-mail,
  • analiza podejrzanych plików w bezpiecznym środowisku (sandbox).

Podobnie jak w przypadku innych chmurowych usług świadczonych w modelu subskrypcyjnym, Netia Ochrona Poczty nie wymaga ponoszenia przez klientów żadnych nakładów inwestycyjnych. Klienci nie mają też potrzeby zatrudniania specjalistów ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego. Netia zapewnia bowiem pełną obsługę w tym zakresie wraz z ewentualnymi konsultacjami własnych ekspertów.

Skorzystanie z usługi Netia Ochrona Poczty nie wymaga posiadania innych usług Netii. Rozwiązanie do ochrony poczty z powodzeniem funkcjonuje na bazie usług dostępowych i serwerowych systemów pocztowych dowolnego dostawcy.

 

Zobacz: Android 6.0 otrzyma aktualizację, i to żywcem wyciętą z jedenastki
Zobacz: Uwaga na oszustów: pracownik banku nigdy Cię o to nie poprosi przez telefon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Netia

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu