DAJ CYNK

Zmiany w Google Play. Czy dzięki nim będzie bezpieczniej?

Jakub Szczęsny

Bezpieczeństwo

Google Play logo

Miejmy nadzieję, że tak. Sklep Google Play boryka się z problemami z bezpieczeństwem, które wynikają wprost z jego ogromnej "otwartości". Tym samym, do repozytoriujm dostaje się całkiem sporo programów, które mogą mieć złośliwy charakter. 

Zobacz: Xiaomi Mi Note 10 zacznie dostawać Androida 10 w kwietniu

Niewielka zmiana, aczkolwiek trzeba przyznać, że przydatna. Okazuje się, że w wynikach wyszukiwania sklepu Google Play zaczną być wyświetlane takie informacje jak ogólna ocena aplikacji, ilość pobrań i jej rozmiar. Dotychczas w repozytorium należało otworzyć stronę konkretnej aplikacji, aby poznać te szczegóły. A przecież są to informacje, które przydają się użytkownikom w trakcie dokonywania wyborów. 

Potencjalnie, taka zmiana może pozytywnie wpłynąć na dobre wybory użytkowników w repozytorium. Informacja o ocenie pojawiająca się od razu, w wyniku wyszukiwania programu może skłonić użytkownika m. in. do wybrania innej propozycji, jeżeli ewaluacja społeczności sklepu jest dla konkretnej propozycji niekorzystna. 

Kiedy ta zmiana będzie widoczna dla wszystkich użytkowników sklepu Google Play? Jest to rozwiązanie serwerowe, a zatem rozesłanie jej nie powinno zająć Google sporo czasu. Najprawdopodobniej w ciągu tygodnia większość użytkowników zobaczy już rozszerzone informacje o aplikacjach w wynikach wyszukiwania. 

Zobacz: Oppo Reno3 Pro zmierza do Polski. To „wyraźnie ujmujący” smartfon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google