DAJ CYNK

Yanosik uchroni przed mandatem za brak maseczki. Nowa funkcja w aplikacji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 23284

Yanosik uchroni przed mandatem za brak maseczki. Nowa funkcja w aplikacji

W Yanosiku pojawiła się nowa funkcja, związana nie tylko z prowadzeniem samochodu. Aplikacja będzie teraz ostrzegała o wszystkich istotnych kwestiach związanych z pandemią. Pomoże to uniknąć mandatu, na przykład za brak maseczki.

Yanosik to aplikacja stworzona z myślą o kierowcach w trakcie podróży, którzy informowani są o fotoradarach i kontrolach policji, a także o wypadkach, remontach czy utrudnieniach na drodze. Firma Neptis, twórca Yanosika, postanowiła jednak pójść o krok dalej i chronić podróżujących także po opuszczeniu auta. Do Yanosika dodana została nowa funkcja. 

Wprowadzone rozwiązanie ma pomóc w zwiększaniu świadomości kierowców na temat sytuacji epidemicznej w Polsce. Kierujący pojazdami będą informowani o wjeździe do konkretnej strefy (zielonej, żółtej lub czerwonej) oraz obowiązujących w tam obostrzeniach. 

Zobacz: Yanosik szykuje nową funkcję, która pomoże w zarządzaniu przepustowością polskich dróg

Chociaż w tej chwili cała Polska objęta jest czerwoną strefą i obostrzenia wszędzie są takie same, jednak później sytuacja może się zmienić i Yanosik będzie o tym informował. Kierujący pojazdami zostaną też poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki.

Jako firma działająca w branży nowych technologii dysponujemy narzędziami, które pozwalają nam na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Miesięcznie z naszej aplikacji korzysta bowiem ponad 2 mln Polaków. Czujemy się więc na swój sposób zobowiązani do wykorzystania potencjału naszej aplikacji do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Chcemy, aby know how, które wypracowaliśmy, mogło teraz przysłużyć się nie tylko poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także poza nimi

 – wyjaśnia Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

Warto przypomnieć, że już w marcu 2020 roku w aplikacji Yanosik wprowadzona została funkcja wyszukiwania najbliższych szpitali zakaźnych. Wystarczy w wyszukiwarce nawigacji wpisać hasło: koronawirus, a wśród wyników wyświetlą się propozycje ze szpitalami zakaźnymi w okolicy. Ponadto, w aplikacji przy szpitalach dedykowanych dla pacjentów z COVID-19 utworzone zostały specjalne POI. Po ich dotknięciu, użytkownikowi wyświetlą się wszystkie istotne informacje związane z zakażeniem koronawirusem: możliwe objawy, numer infolinii NFZ oraz porady dotyczące bezpiecznego zachowania w dobie pandemii.

Zobacz: Yanosik kontra koronawirus - pomaga chorym, nowa funkcja w aplikacji

Funkcja polegająca na informowaniu o wjeździe do konkretnych stref oraz obowiązujących obostrzeniach została dodana do ostatniej aktualizacji aplikacji i dostępna jest dla użytkowników systemu Android oraz iOS

Zobacz: Yanosik uruchamia Autoplac. To nowy projekt do sprzedaży aut

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Neptis

Przewiń w dół do następnego wpisu