DAJ CYNK

WhatsApp. Nowość już dla wszystkich. Grzech nie sprawdzić

gtxxor

Aplikacje

WhatsApp. Nowość już dla wszystkich. Musisz sprawdzić

WhatsApp zmienia się na lepsze. Długo wyczekiwana funkcja przesyłania fotek w lepszej jakości, po debiucie w becie androidowej, trafia także na iOS!

Przypomnijmy, na początku lipca WhatsApp za sprawą wydania 2.21.15.7 beta zyskał na Androidzie możliwość przesyłania zdjęć ze znacznie zmniejszonym poziomem kompresji.

Wcześniej komunikator, bazując na sile sygnału sieciowego, sam decydował, jak intensywnie trzeba obrobić fotografię. Efekt? W skrajnych przypadkach zdjęcie zamieniało się w totalną pikselozę. Na całe szczęście, nadszedł czas porządków. I tym razem, dzięki wersji  oznaczonej numerkiem 2.21.150.11, także na iOS.

Ostatecznie komunikator ma trzy ustawienia jakości: najlepsza, oszczędzanie danych oraz automatyczna. I tak w topowym trybie może niniejszym przesyłać fotki skompresowane raptem o 20 proc. względem wagi oryginału, co owocuje niemalże gwarancją uzyskania co najmniej przyzwoitego rezultatu. 

Zobacz: WhatsApp pozbywa się swojej najbardziej wkurzającej cechy

Jest w tym wprawdzie pewien kruczek, bo maksymalne wymiary zdjęcia wynoszą 2048 x 2048 px, podczas gdy większe kadry są zmniejszane, ale to i tak spory postęp w odniesieniu do wcześniejszej losowości. 

Mały minus jest za to taki, że funkcja – choć dostępna już zarówno na Androidzie, jak i iOS – wciąż pozostaje w kanale beta. Należy więc, aby z niej skorzystać, mieć zainstalowaną poglądową wersję WhatsAppa. Kiedy trafi na produkcję, nie wiadomo, ale powtórzmy – w ogólnym rozrachunku dobre i to.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash (Christian Wiediger)

Źródło tekstu: WhatsApp, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu