DAJ CYNK

Samsung SmartThings Find – nowy sposób na zgubiony sprzęt Galaxy. Znajdzie się, nawet gdy jest w trybie offline

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4874

SmartThings Find – nowy sposób na zgubiony sprzęt Galaxy. Znajdzie się, nawet gdy jest w trybie offline

Samsung wprowadził nową, zapowiadaną wcześniej usługę SmartThings Find, która ma ułatwić namierzenie zawieruszonego lub zgubionego sprzętu Galaxy. Co ciekawe, rozwiązanie działa także wtedy, gdy poszukiwane urządzenie jest poza zasięgiem sieci.

Usługę SmartThings Find Samsung przedstawił w sierpniu na imprezie Galaxy Unpacked. Teraz w końcu została oficjalnie uruchomiona i jest już udostępniana w aplikacji SmartThings. 

SmartThings Find korzysta z Bluetooth LE, komunikacji UWB (ang. Ultra WideBand)  i połączenia internetowego. Ułatwia odszukanie telefonu albo tabletu Galaxy, ale także smartwatcha lub bezprzewodowych słuchawek Galaxy Buds. To nowość w porównaniu do dotychczasowej usługi lokalizacji Find My Mobile, która pozwalała odszukać tylko smartfon lub tablet Galaxy. 

Co najciekawsze, SmartThings Find będzie działać nawet wtedy, gdy namierzane urządzenie znajdzie się w trybie offline. Jest to kluczowa zaleta nowej funkcji Samsunga. Wyszukiwanie na przykład smartfonu, który jest podłączony do sieci i zalogowany do kont on-line, nie jest niczym nowym i wyjątkowym. Trudność pojawia się, gdy sprzęt znajdzie się poza zasięgiem.

Zobacz: Android 11 i One UI 3 dla Galaxy Note20 i Note20 Ultra niedługo w Polsce (beta)

Jak więc poradził sobie z tym Samsung? Urządzenia Galaxy po przejściu do w trybu offline jeszcze przez 30 minut emituje sygnał przez Bluetooth LE. Może być on odebrany przez inne urządzenia Samsunga z Bluetooth, znajdujące się w pobliżu, nawet jeżeli należą do innych osób i nie są sparowane. Jeżeli użytkownik zawieruszonego urządzenia zgłosi je jako zgubę, może być one namierzone za pośrednictwem innych sprzętów Galaxy, które powiadomią o tym serwery Samsunga. 

Zobacz: Samsung Galaxy A42 5G oficjalnie - kolejny niedrogi telefon z 5G

Samsung zapewnia, że wszystkie dane są szyfrowane, więc lokalizacja zgubionego urządzenia nie będzie dostępna dla nikogo poza jego właścicielem. Aplikacja może także wyznaczyć trasę na mapie, do miejsca, gdzie leży zguba, a w bezpośrednim otoczeniu ułatwić wyszukiwanie za pomocą rzeczywistości rozszerzonej i sygnału dźwiękowego. 

Wyszukiwanie w usłudze SmartThings Find ma być dostępne dla wszystkich urządzeń Galaxy z Androidem 8 lub nowszym i wymaga tylko aktualizacji aplikacji SmartThings

Zobacz: Test: Samsung Galaxy S20 FE 5G działa we wszystkich 5G i to nie koniec jego zalet
Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold2 5G - składany telefon bez kompromisów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu