DAJ CYNK

Samsung Cloud wyłączy synchronizację plików i zdjęć z galerii

Anna Rymsza

Aplikacje

Samsung Galaxy S20

Samsung zapowiedział, że wyłączy synchronizację niektórych danych ze swoją chmurą w 2021 roku. Trzeba się więc przygotować na ewakuację z Samsung Cloud.

Koniec synchronizacji plików, kontakty na razie zostaną

Samsung nawiązał współpracę z Microsoftem i wiele usług zostanie przeniesionych do chmury Microsoftu. W związku z tym stopniowo będą wyłączane własne usługi Samsung Cloud, w tym Gallery Sync i Drive.

Dane użytkowników zostaną trwale usunięte w drugiej połowie 2021 roku, mamy więc sporo czasu na przeprowadzkę do innej chmury. Samsung zapewne by się ucieszył, gdyby dane zostały przeniesione na Microsoft OneDrive, ale nikogo do niczego nie zmusza.

Zobacz: „Znajdź mój telefon” zlokalizuje odłączonego od sieci smartfona Samsung Galaxy
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje administracji publicznej usługi firmy Exea
Zobacz: Google wyjaśnia, co poszło nie tak, gdy zepsuł swoją chmurę

Co ciekawe, Samsung będzie wyłączał usługi w różnych krajach w różnym czasie. Polska i inne kraje Europejskie, a także Stany Zjednoczone, Australia i Nowa Zelandia są w grupie pierwszej.

Od 5 października w tych krajach przestanie działać Gallary Sync i Drive. Do tego czasu Samsung zapewni nam narzędzia do łatwego przenoszenia danych do Microsoft OneDrive i możliwość pobrania wszystkich plików. Automatyczna migracja będzie możliwa do 31 marca. Od 1 kwietnia do będzie można już tylko pobrać kopię danych. Dane zostaną skasowane 90 dni po pobraniu lub 90 dni po wyłączeniu usługi, planowanym na 30 czerwca 2021.

Grupa druga dostała podobny plan, opóźniony o miesiąc.

Samsung nie planuje na razie wyłączyć synchronizacji kontaktów, kalendarzy i notatek ze swoją chmurą. Notatki czeka wręcz świetlana przyszłość dzięki połączeniu z OneNote i odświeżaniu w czasie rzeczywistym na innych urządzeniach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu