DAJ CYNK

Office Lens to teraz Microsoft Lens

Michał Świech

Aplikacje

Microsoft Lens

Znana i lubiana aplikacja Office Lens teraz stała się Microsoft Lens. Wraz ze zmianą nazwy pojawiły się też nowe funkcjonalności.

Office Lens to aplikacja, która pierwotnie dostępna była wyłącznie dla telefonów z autorskim systemem mobilnym Microsoftu. Tutaj firma z Redmond poniosła jednak porażkę i Windows Phone/Windows Mobile odeszły w zapomnienie. Na szczęście nie stało się tak z Office Lens. Aplikacja pojawiła się na Androidzie oraz iOS i radzi sobie tam bardzo dobrze. Teraz ten mobilny skaner dokumentów zmienia nazwę na Microsoft Lens. Nie ma tu nic zaskakującego, taki trend w nazewnictwie Microsoftu widzimy od dawna.

Zmiana nazwy wiąże się również z nowymi funkcjami. Poza skanerem kodów QR znajdzie się tam też miejsce dla rozpoznawania tekstu drukowanego (w ponad 30 językach) i odręcznego (po angielsku). Można skanować dokumenty mające do 100 stron i na własną rękę zmieniać kolejność poszczególnych stron. Łatwiej można też przeprowadzić cyfryzację tabeli. Microsoft Lens pozwoli też na swobodną edycję już zeskanowanych dokumentów. Nowa aktualizacja pozwoli też na łatwe nawigowanie między pamięcią lokalną i chmurą. 

Zobacz: LG Virtoo, czyli Twój telefon Microsoftu w wersji LG
Zobacz: OneDrive dla Androida dostał obsługę filmów 8K i Samsung Motion Photos

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: microsoft, xda-developers

Przewiń w dół do następnego wpisu