DAJ CYNK

iOS 13.5.1 zwiększa drenaż baterii w iPhone'ach. To wina działającej w tle aplikacji muzycznej

Marian Szutiak

Aplikacje

iPhone iOS 13.5.1 muzyka drenaż baterii

Niektórzy użytkownicy iPhone'ów po po zaktualizowaniu na nich systemu do iOS 13.5.1 zaczęli zgłaszać problemy z szybszym wyczerpywaniem się baterii. W dużym stopniu było to spowodowane aplikacją Muzyka i jej wysoką aktywnością w tle.

Problem szybkiego wyczerpywania się baterii dopadł zarówno osób korzystających z nowych iPhone'ów, jak i tych starszych, w których można zaktualizować oprogramowanie iOS do wersji 13.5.1. Dzieje się tak wtedy, gdy aplikacja Apple Music nie jest używana. Ta jest czasem bardzo aktywna w tle przez kilka godzin dziennie nawet wtedy, gdy nie była używana przez dłuższy czas (na przykład kilka tygodni) lub w ogóle.

Zobacz: Apple Music na telewizorach Samsung Smart TV od teraz wyświetla teksty piosenek
Zobacz: iOS 14 obnażył niedobre praktyki. Aplikacje za często czytają dane ze schowka

- Właśnie kupiłem nowy iPhone 11 kilka dni temu, a moja bateria znika tak szybko. Nie używałem jeszcze nawet aplikacji Apple Music, a ta twierdzi, że działa w tle od ponad 18 godzin i zużywa 95% mojej baterii. Mój telefon jest również bardzo gorący z tego powodu. Obawiam się, że to zabije baterię w moim nowym telefonie.

- Telefon płonie. Wyłączone odświeżanie aplikacji w tle. Ponownie uruchomiony telefon. Zdrowie baterii 91%. iPhone X z systemem iOS 13.5.1. Musiałem naładować kilka razy w ciągu dnia żeby nadążyć za zużyciem energii. Pomocy?

- Mam dokładnie ten sam problem z moim iPhone'em 11, niedawno zaktualizowanym do IOS 13.5.1. Nigdy nie miałem włączonego odświeżania aplikacji w tle i nie szukałem żadnego utworu do pobrania w aplikacji Muzyka. Mogę spróbować wykonać kopię zapasową telefonu w iTunes i zrobić reset później. Mam nadzieję, że Apple wkrótce rozwiąże ten problem.

- wybrane komentarze użytkowników iPhone'ów

Raporty o szybszym wyczerpywaniu baterii w iPhone'ach z powodu działania w tle aplikacji muzycznej sięgają kwietnia tego roku, ale w ciągu ostatniego tygodnia liczba zgłoszeń gwałtowni wzrosła. Niektóre źródła sugerują, ze firma Apple mogła zmienić jakieś ustawienie po stronie serwera, co powoduje te problemy.

Apple Music drenaż baterii

Odinstalowanie aplikacji Apple Music rozwiązało u niektórych użytkowników iPhone'ów problem z drenażem baterii, ale nie jest to raczej dobre rozwiązanie dla subskrybentów muzycznej usługi Apple'a. Pojawiły się też inne porady, jak sobie radzić z problemem, ale nie u wszystkich jest to skuteczne:

  • wymuś zamknięcie aplikacji Apple Music,
  • uruchom ponownie / zresetuj iPhone'a,
  • usuń aplikację Apple Music i zainstaluj ją ponownie,
  • wyłącz automatyczne pobieranie (ustawienia > Muzyka > Automatyczne pobieranie),
  • wyłącz odświeżanie aplikacji w tle (Ustawienia > Ogólne > Odświeżanie aplikacji w tle > wyłącz Muzykę),
  • wyłącz dane mobilne (ustawienia > Muzyka > Dane komórkowe),
  • anuluj wszystkie pobrania w bibliotece muzycznej.

Zobacz: Mapy Google idą w ślady Apple Maps i testują wyświetlanie informacji o światłach na drodze
Zobacz: VVC: plik dwa razy mniejszy niż HEVC, ale równie dobra jakość

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MacRumors, Reddit, Apple

Przewiń w dół do następnego wpisu