DAJ CYNK

Google dodaje płatną funkcję do Zdjęć

Marian Szutiak

Aplikacje

Google zdjęcia płatna funkcja

Zdjęcia Google przestają być zupełnie darmowym narzędziem. Amerykański gigant udostępnia w tej aplikacji funkcję, której mogą używać subskrybenci pakietu Google One.

Zdjęcia Google to jedno z bardziej popularnych narzędzi do przeglądania, organizowania i edycji zdjęć na urządzeniach z Androidem. Do tej pory ze wszystkich funkcji pakietu można było korzystać bezpłatnie, ale to się właśnie zmienia. Jak informuje serwis xda-developers.com, gigant z Mountain View dodał do aplikacji filtr Colour Pop, do których dostęp mają tylko płatni subskrybenci pakietu Google One.

Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie
Zobacz: Google Messages wprowadza planowanie wiadomości. Jak to działa?

Colour Pop to funkcja, która wyizolowuje obiekt ze zdjęcia, na ogół osobę, usuwając jednocześnie kolory z tła. Jak informuje Google, filtr ten działa skutecznie tylko ze zdjęciami, w których została zapisana informacja o głębi, czyli na przykład zdjęciami portretowymi. Funkcja ta podobno działa też na innych zdjęciach, ale wtedy potrzeba jest większa liczba obliczeń i przetworzenia większej ilości danych. Nowy filtr został zauważony w aplikacji Zdjęcia Google w wersji 5.18.

Zdjęcia Google Colour Pop

Zobacz: NaviExpert na piętnaste urodziny za pół ceny: abonamenty na Polskę i Europę
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 29

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda-developers, fonearena