DAJ CYNK

Google Play porównuje podobne aplikacje i gry

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3488

Google Play sklep porównanie gry aplikacje

Google eksperymentuje ze swoim sklepem z aplikacjami, wprowadzając do niego nowe funkcje. W Google Play pojawi się sekcja pozwalająca porównywać podobne aplikacje.

Sklep Google Play to jedno z najważniejszych miejsc w urządzeniach mobilnych z Androidem, pozwalające pobierać i instalować w ich pamięci aplikacje i gry. Czasem jednak możemy się zgubić w gąszczu podobnych aplikacji i gdy chcemy na przykład znaleźć dobry odtwarzacz plików wideo, nie zawsze nam się to udaje za pierwszym razem. Pomóc ma w tym nowa funkcja sklepu Google, która porówna pod kilkoma względami aplikacje podobne do siebie, na przykład wspomniane odtwarzacze wideo.

Zobacz: Google Drive: na Dysku można będzie edytować dokumenty MS Office
Zobacz: EMUI 12 już nie będzie. Huawei całkowicie pożegna się z Google i Androidem

Sekcja Compare apps (porównaj aplikacje) pojawi się na stronach poszczególnych aplikacji, na dole. Narzędzie to porównuje takie elementy, jak łatwość użycia aplikacji czy obsługa wybranych funkcji, na przykład odtwarzanie w trybie offline w odtwarzaczach wideo. Jak informuje serwis Android Police, takie porównania są tworzone prawdopodobnie w oparciu o opinie użytkowników pytanych o zdanie przez Google'a.

Google Play Compare apps screen

 Jak to często bywa w przypadku testowych rozwiązań firmy Google, nie wiadomo czy i kiedy porównywarka aplikacji zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom sklepu Google Play. Nową funkcję zauważono w wersji 22.4.28 sklepu. Taką samą mam na swoim smartfonie, ale opisywanej powyżej porównywarki nie mam. Google udostępnił ją więc prawdopodobnie tylko wybranym użytkownikom.

Zobacz: Microsoft Teams z nowym wyglądem - najpierw na iOS, potem na Androidzie
Zobacz: Apple pracuje nad własną wyszukiwarką

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Police

Przewiń w dół do następnego wpisu