DAJ CYNK

Google Drive: na Dysku można będzie edytować dokumenty MS Office

Henryk Tur

Aplikacje

Jeśli na Dysku Google masz plik Office, np. .doc, po dwukrotnym kliknięciu widzisz jego podgląd. Teraz to się zmieni i podwójne kliknięcie pozwoli od razu na jego edycję. Kiedy wchodzi ta zmiana i czy wszyscy ją otrzymają?

Nowa funkcja obejmuje możliwość edycji plików zapisanych we wszystkich formatach właściwych MS Office, w tym .docx, .doc, .ppt, .pptx, .xls, .xlsx, .xlsm. Umożliwi szybsze otwieranie i edytowanie dokumentów zarówno na użytek własny, jak i współdzielonych z innymi użytkownikami. Wszelkie zmiany będą automatycznie zapisywane w tym samym formacie. Oczywiście jeżeli plik jest zabezpieczony przed wprowadzaniem zmian za pomocą hasła - nie będzie to możliwe, da się go jednak podejrzeć. W sytuacji, jeśli masz w przeglądarce Chrome rozszerzenie "Edytor Office", edycja dokumentu będzie przekierowana do niego .

Możliwość edytowania plików na Dysku będzie włączona domyślnie, bez możliwości jej wyłączenia. Wprowadzanie zmiany rozpoczęło się wczoraj dla domen używających Rapid Release i potrwa przez 15 dni, dla innych rozpocznie się 30 listopada. Zmiana obejmuje zarówno konta biznesowe, jak i należące do zwykłych użytkowników.

Zobacz: Google aktualizuje aplikację YouTube. Wśród nowości są rozdziały wideo oraz dodatkowe gesty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu