DAJ CYNK

Google aktualizuje aplikację YouTube. Wśród nowości są rozdziały wideo oraz dodatkowe gesty

Marian Szutiak

Aplikacje

Google YouTube aktualizacja rozdziały wideo gesty

Google wprowadza na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS nową wersję aplikacji YouTube. Wśród nowości są rozdziały wideo, dodatkowe gesty oraz bardziej dostępne elementy sterujące odtwarzaniem.

Rozdziały wideo to funkcja, która trafiła do komputerowego klienta YouTube w maju tego roku. Dzięki niej, przesyłając swój film do serwisu możemy go podzielić na rozdziały, dzięki czemu widzowie mogą łatwo przeskoczyć do części materiału, który ich interesuje. Funkcja ta teraz trafia do aplikacji mobilnej YouTube, gdzie można zobaczyć tytuł każdego rozdziału wraz z miniaturą oraz sygnaturą czasową.

Zobacz: Google zmienia YouTube – koniec przypadkowego przewijania
Zobacz: Google: Chrome OS z Dark Mode. Chromebook nie wypali oczu nocą

Firma Google wprowadziła też wiele zmian do odtwarzacza wideo. Łatwiej na przykład będzie teraz włączyć napisy do filmu - odpowiedni przycisk będzie widoczny bezpośrednio w odtwarzaczu. Jest też przełącznik do automatycznego odtwarzania filmów - ta funkcja trafi również do webowego klienta YouTube.

YouTube zmiana1

W aplikacji YouTube znajdziemy również nowe gesty. Na przykład przesunięcie palcem w górę spowoduje przejście do trybu pełnoekranowego, a przesunięcie palcem w dół odwraca ten proces. Można też wybrać między wyświetlaniem czasu, który pozostał do końca filmu, a czasem, który minął od jego początku. YouTube zaproponuje również działania, których zadaniem jest poprawa wrażenia z oglądania. Przykładem jest sugestia, by odwrócić ekran podczas oglądania lub przejść do trybu pełnoekranowego.

YouTube zmiana2

Zaktualizowana aplikacja YouTube będzie stopniowo wprowadzana dla wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS.

Zobacz: Vivo zmieni Funtouch OS na Origin OS
Zobacz: Alert RCB: Pobierz STOP COVID - co robi ta aplikacja?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google, fonearena