DAJ CYNK

Mapy Google z nowością. Nikt nie czekał, ale każdy doceni

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Aplikacje

Mapy Google z nowością. Ułatwi Ci jazdę po mieście

Mapy Google już niebawem otrzymają zupełnie nową funkcję. To widżet, który już z pozycji głównego ekranu smartfonu ostrzeże przed korkami i innymi trudnościami w okolicy.

W dziedzinie Map Google ostatnimi czasy na posuchę narzekać nie możemy. Po tym, jak najbardziej popularna aplikacja mapowa na świecie zyskała zintegrowany wskaźnik jakości powietrza i kalkulator opłat za przejazd, nadszedł czas na kolejną nowinkę.

Tym razem bohaterem jest widżet, który, umieszczony na ekranie głównym smartfonu, w czasie rzeczywistym powiadamiać będzie o korkach i innych trudnościach drogowych w okolicy. Wszystko to w oparciu wyłącznie o aktualną lokalizację. bez konieczności wcześniejszego wyznaczania trasy ani otwierania zasadniczej aplikacji.

Mapy Google z nowością. Ułatwi Ci jazdę po mieście

Co prawda firma z Mountain View nie chwali się, skąd pomysł na takie rozwiązanie, ale główne zastosowanie już teraz bardzo łatwo wskazać.

Mianowicie wyobraź sobie, że właśnie wychodzisz z pracy. Drogę do domu znasz na pamięć, więc nawigacji nie włączasz, jednak wiedząc zawczasu o korku na głównej trasie, możesz pojechać bocznymi uliczkami. Brzmi to rozsądnie, przyznajcie.

Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie opisywana funkcja trafi do użytkowników. Wiemy tylko, że w pierwszej kolejności otrzyma ją Android, przy okazji notując na swym koncie oficjalny widżet numer 35.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Angie Yeoh / Shutterstock

Źródło tekstu: Google, oprac. własne