DAJ CYNK

Google Maps jest skończone, Huawei ma nawigację Petal Maps!

Mieszko

Aplikacje

Google Maps jest skończone, Huawei ma nawigację Petal Maps!

Dzień premier Huawei zdominowały flagowce z serii Mate 40, ale to nie koniec ciekawych nowości firmy. Posiadaczy smartfonów Huawei z oprogramowaniem HMS ucieszyć może stworzenie nawigacji Petal Maps, która ma załatać ziejącą dziurę po Google Maps.  

Zobacz: Huawei Mate 40, Mate 40 Pro i Pro+ obiecują wydajność, jakiej jeszcze nie było

Oczywiście są już dobre nawigacje dla smartfonów Huawei z HMS, jak na przykład HERE WeGO, ale jednak własna aplikacja producenta, rozwijana przez niego i dopracowywana obiecuje zupełnie inne doznania. Mapa Google to także liczne funkcje dodatkowe, które sprawiają, że wielu użytkowników wybiera właśnie tę aplikację. I tu na scenę wkracza Huawei Petal Maps.

Zobacz: Mapy HERE WeGO pojawiły się w Huawei AppGallery
Zobacz: AutoMapa za darmo - na zawsze w telefonach Huawei

Nowa aplikacja dla smartfonów HMS wyświetla mapy, ma też funkcję nawigacji samochodowej, a do tego podaje informacje o ruchu drogowym, pozwala na wyszukiwanie obiektów i tworzenie listy ulubionych miejsc. 

Aplikacja Petal Maps stworzona została dla osób podróżujących pieszo, transportem publicznym czy samochodem – w jednym miejscu użytkownik będzie miał dostęp do map z widokami 2D i 3D, nawigacji samochodowej i informacji o natężeniu ruchu drogowego podawanych w czasie rzeczywistym. Zintegrowana wyszukiwarka Petal Search umożliwi wyszukiwanie obiektów i zapisywanie ulubionych miejsc. 

Zobacz: AutoMapa dołączyła do Yanosika i NaviExperta w Huawei AppGallery

Aplikacja wykorzystuje technologię Super GNSS oraz inteligentne algorytmy – kiedy użytkownik włączy Petal Maps, aplikacja zaproponuje najszybszą trasę dojazdu na podstawie wiele zebranych danych, m.in. aktualnego natężenie ruchu. Trasa nawigacji podawana jest w trybie „zakręt po zakręcie”


Część rozwiązań, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym bardzo przypomina Google Maps. Już sam widok mapy nasuwa takie skojarzenia, podobnie jak lista wyszukanych połączeń czy opisy obiektów, np. restauracji, ze zdjęciami. To na pewno zachęta dla tych, którzy przywykli do rozwiązania Google.

Nowa nawigacja Huaweia wspiera obsługę wykrywania gestów, zastosowaną w premierowej serii smartfonów Huawei Mate 40. Funkcja ta umożliwia m.in. obsługę nawigacji samochodowej za pomocą gestów wykonywanych ręką, bez potrzeby dotykania ekranu palcem, co podnosi bezpieczeństwo jazdy.

Zobacz: Moovit trafił do Huawei AppGallery. Aplikacja jest dostępna także dla telefonów z HMS

Z kolei za bezpieczeństwo prywatnych danych użytkowników odpowiadać ma między innymi szyfrowanie E2EE (end-to-end) i inne technologie, które powinny z góry oddalić ewentualne zarzuty, że producent korzysta z poufnych danych w sposób nieuprawniony.  

Huawei nie podał na razie daty premiery aplikacji w AppGallery, ale obiecuje, że Petal Maps będzie dostępna dla użytkowników urządzeń Huawei z HMS w 140 krajach na całym świecie. Nie wiadomo, czy nowe mapy będą dostępne dla starszych urządzeń z usługami Google.

Zobacz: Nawigacja TomTom GO dostępna w Huawei AppGallery
Zobacz: Aplikacja iTaxi dla smartfonów z HMS dołącza do Huawei AppGallery

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu