DAJ CYNK

Aplikacja iTaxi dla smartfonów z HMS dołącza do Huawei AppGallery

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4752

Aplikacja iTaxi dla smartfonów z HMS dołącza do Huawei AppGallery

Powiększa się lista ciekawych aplikacji dla smartfonów Huawei działających bez usług Google’a. Do AppGallery dołączyła iTaxi, aplikacja do zamawiania taksówek, która dzięki pełnej integracji z platformą HMS nie wymaga w ogóle obecności rozwiązań amerykańskiego giganta. 

W ostatnim czasie Huawei zaczął intensywnie wprowadzać do AppGallery nowe programy, co może sugerować klientom ich zgodność z nowymi telefonami producenta, tymi już bez usług Google'a. Niestety nie zawsze tak jest w praktyce. Przykładem jest nieco przedwczesny start aplikacji mBanku, która obecnie dostępna jest w AppGallery, ale wyłącznie w starszych urządzeniach, które korzystają też z usług Google’a. W przypadku iTaxi nie ma takiego problemu – program działa na czystym HMS-ie, czyli aplikację udało się przerobić na zupełnie wolną od usług Google'a.

Zobacz: Aplikacja mBank jest już w Huawei AppGallery
Zobacz: Aplikacja Idea Banku już jest w Huawei AppGallery, ale jeszcze bez HMS

Integracja z HMS oznacza, że aplikację iTaxi można pobrać z Huawei AppGallery na najnowsze smartfony z portfolio marki – Huawei Mate 30 Pro, smartfony z serii P40, nowe telefony z serii Y – Y5p i Y6p oraz składany smartfon Mate Xs. HMS wykorzystują także najnowsze tablety Huawei – MatePad Pro i MatePad T8. Aplikacja dostępna jest także w AppGallery na starszych modelach urządzeń z Google Mobile Services.

Zobacz: IKO, czyli mobilna aplikacja PKO BP, trafia do sklepu Huawei AppGallery
Zobacz: Mapy HERE WeGO pojawiły się w Huawei AppGallery

Aplikacja niczym się nie różni od wersji na smartfony z usługami Google, a brak map Google’a rekompensowany jest mapą OpenStreetMap, która zapewnia dostęp do bardzo dokładnych i aktualnych danych o polskich miastach i w tym zastosowaniu w niczym nie ustępuje rozwiązaniu Google’a.  

Taksówkowa aplikacja iTaxi działa na rynku od ponad 7 lat obejmując swoim zasięgiem największe miasta w Polsce: Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Rzeszów. Gdań, Gdynię, Spoto, Lublin i Katowice. Firma kieruje ofertę przede wszystkim do klientów biznesowych, zapewniając im rozbudowaną platformę do zarządzania licencjonowanymi przejazdami taxi, ale można też skorzystać z niej indywidualnie.

Zobacz: iTaxi dowiezie zakupy z sieci sklepów Auchan. Płatność Blikiem
Zobacz: Zamów iTaxi w aplikacji SkyCash, dostaniesz nawet 10 zł
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu