DAJ CYNK

Mapy HERE WeGO pojawiły się w Huawei AppGallery

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 7882

Mapy HERE WeGO pojawiły się w Huawei AppGallery

Użytkownicy smartfonów Huawei mogą już pobrać z AppGallery pakiet mapowo-nawigacyjny HERE WeGO. To cenny dodatek zwłaszcza dla użytkowników urządzeń chińskiego producenta pozbawionych usług Google’a, np. smartfonów P40.

Na początku roku Huawei rozpoczął współpracę z firmą TomTom, która miała dostarczać do urządzeń chińskiej marki dane mapowe i pomagać w tworzeniu usług lokalizacyjnych. O ile jednak mapy TomToma mają przede wszystkim pojawić się w zintegrowanych usługach HMS, to wciąż brakowało porządnej, darmowej nawigacji z mapami dla całego świata, która mogłaby konkurować z popularnymi Mapami Google’a. Teraz posiadacze P40 i innych modeli z HMS mogą korzystać z potężnego pakietu HERE WeGO.

Zobacz: AutoMapa dołączyła do Yanosika i NaviExperta w Huawei AppGallery

Mapy HERE WeGO oczywiście nie są tak bogate i pełne dodatkowych funkcji, jak te tworzone przez Google’a, ale mogą przydać tym, którzy szukają darmowej nawigacji off-line. Aplikacja pozwala pobrać do pamięci urządzenia bezpłatne mapy całego świata, które później można wykorzystać do nawigacji samochodem, rowerem, pieszo, komunikacją miejską, a także z wykorzystaniem car-sharingu. Na mapach HERE WeGO dostępne są też informacje o korkach, a także miejskich autobusach czy tramwajach. Nie zabrakło wskazówek głosowych w najpopularniejszych językach świata, w tym po polsku.

Zobacz: Mapy Google mają już 15 lat. Dziś pojawiły się nowe funkcje

HERE WeGO to druga co do wielkości po Google Maps aplikacja mapowa dla urządzeń z Androidem. Jej historia sięga jednak czasów Windows Phone, a nawet trochę wcześniejszych. Nad jej rozwojem, wraz z firmą Navteq, czuwała początkowo Nokia, która w 2012 roku swój symbianowy pakiet Nokia Maps przemianowała na Here Maps. Wtedy też aplikacja stała się główną nawigacją dla smartfonów Lumia w Windows Phone. W kolejnych latach trafiła na Androida i w nowej wersji na iOS, a po upadku mobilnego systemu Microsoftu, mapy nazwane zostały HERE WeGO, a kontrolę nad jej właścicielem - firmą HERE Technologies – przejęły od Nokii największe koncerny motoryzacyjne.

Zobacz: Koniec rozwoju Here Maps dla mobilnego Windowsa
Zobacz: Koniec Here Maps, od teraz to Here WeGo

Obecnie mapy HERE WeGO dostępne są dla Androida, w tym w Huawei AppGallery, dla iOS oraz w wersji webowej. W sklepie Huawei aplikacja waży 61 MB, do tego trzeba też pobrać mapy off-line (Polska – 882 MB) oraz pakiet głosowy.

Zobacz: HERE Maps, czyli jak Nokia pod Microsoftem dołki kopie...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu