DAJ CYNK

AutoMapa dołączyła do Yanosika i NaviExperta w Huawei AppGallery

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9129

AutoMapa dołączyła do Yanosika i NaviExperta w Huawei AppGallery

W AppGallery, sklepie z aplikacjami przeznaczonymi dla telefonów Huawei i Honor, zadebiutowała AutoMapa - jedna z najpopularniejszych polskich nawigacji. Dołączyła tam do również stosunkowo nowego tam Yanosika i NaviExperta, a wszystkie aplikacje to ciekawa propozycja dla kierowców, którym nie wystarczą mapa Google’a.

Z powodu restrykcji nałożonych na Huaweia przez amerykańskie władze, chiński producent stracił dostęp do usług Google’a, w tym do sklepu z aplikacjami. Dotyczy to nowych flagowców z linii Mate 30, ale problem będzie narastał wraz z każdą premierą kolejnych smartfonów Huawei. Chińczycy stawiają więc na własny ekosystem i sklep AppGallery, uniezależniając się od Google’a. Podczas warszawskiej konferencji Huawei Developer Day producent  zadeklarował wsparcie dla polskich deweloperów aplikacji i pojawiają się już tego kolejne efekty.

Zobacz: Huawei zainwestuje w Polsce 10 milionów USD w rozwój swojego ekosystemu
Zobacz: Huawei zainwestuje miliard USD, by przyciągnąć deweloperów do swojego sklepu AppGallery

W AppGallery zadebiutowała popularna nawigacja AutoMapa. Publikację poprzedził proces certyfikacji, który gwarantuje jej zgodność ze wszystkimi telefonami tego producenta. Dzięki współpracy Huawei z AutoMapą zachowany zostanie dostęp do najnowszych aktualizacji AutoMapy niezależnie od przyszłej dostępności sklepu Google Play oraz innych ograniczeń wynikających z restrykcji nałożonych na Huawei przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Zobacz: Huawei chwali się świetnymi wynikami finansowymi. Kryzys? Jaki kryzys?
Zobacz: Amerykańskie firmy i Huawei mogą wrócić do handlu. Ale tylko trochę...

Jak podaje producent, blisko jedna czwarta wszystkich użytkowników AutoMapy, którzy zainstalowali aplikację ze sklepu Google Play, pobrało ją właśnie na smartfony Honor i Huawei

To już kolejna ciekawa nawigacja stworzona przez polską firmę, która pojawia się w  AppGallery. W lipcu zadebiutował tam Yanosik, popularny zwłaszcza za swoje funkcje ostrzegania o radarach i kontrolach. Kilka dni wcześniej, pod koniec czerwca, w sklepie Huaweia pojawił się NaviExpert, nawigacja on-line ceniona za funkcje omijania korków. Wszystkie programy będą otrzymywały aktualizacje z AppGallery niezależnie od dostępności sklepu Google’a.  

Zobacz: Łatwa instalacja aplikacji Google w Huawei Mate 30 już nie działa, zostały sekretne API i dziura bezpieczeństwa
Zobacz: Huawei Mate 30 Pro sprzedaje się jak świeże bułeczki. Na razie tylko w Chinach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu