DAJ CYNK

Gmail Go dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 15028

Google Gmail Go Android wszystkie urządzenia

Jeśli uważasz, że aplikacja Gmail jest za ciężka, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Google uwalnia aplikację Gmail Go i udostępnia ją dla wszystkich urządzeń z systemem Android.

Nie wszystkie nowe smartfony mają wystarczającą specyfikację do tego, by udźwignąć pełną wersję systemu Android oraz zainstalowanych razem z nim aplikacji. Z myślą o nich powstał Android Go, czyli odchudzona wersja systemu, który działa także na sprzętach z bardzo małą (jak na obecne standardy) pojemnością RAM-u. Razem z Androidem Go są dostępne również specjalne, odchudzone wersje aplikacji Google, w tym Gmail Go.

Zobacz: Android 11 Go dostępny od dzisiaj - ma uruchamiać aplikacje 20% szybciej
Zobacz: Google Workspace zastępuje G Suite

Do tej pory Gmail Go był dostępny tylko dla urządzeń o odpowiednich parametrach. Jak jednak donosi serwis 9ToGoogle, to się właśnie zmienia i każdy będzie mógł pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play, niezależnie od tego, z jakiego smartfonu czy tabletu z Androidem korzysta.

Gmail Go jest wizualnie niemal identyczny, jak pełna wersja Gmaila. Podobna jest również ikona aplikacji, w której na dole zobaczymy czerwone litery ułożone w wyraz "GO". Wewnątrz aplikacji z kolei brakuje dolnego paska - Gmail Go nie został zintegrowany z Google Meet. Porównanie okien obu aplikacji poniżej: po lewej Gmail Go, a po prawej "pełna" wersja Gmaila.

Gmail Gmail Go screen

Gmail Go zużywa zauważalnie mniej zasobów od swojego starszego brata. Wpływa to między innymi na efekty wizualne. Liczba klatek na sekundę w animacjach w Go jest wyraźnie mniejsza, co widać podczas przewijania czy otwierania szuflady nawigacyjnej.

Aplikację Gmail Go można pobrać ze sklepu Google Play. Jeśli nie jest jeszcze dla Ciebie dostępna, musisz jeszcze trochę poczekać. Uwalnianie aplikacji nie nastąpi od razu dla wszystkim i może trochę czasu zająć.

Zobacz: Moovit trafił do Huawei AppGallery. Aplikacja jest dostępna także dla telefonów z HMS
Zobacz: Google prezentuje Art Filter. To nowa funkcja, która ma nam przybliżyć kulturę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9To5Google

Przewiń w dół do następnego wpisu