DAJ CYNK

Android 11 Go dostępny od dzisiaj - ma uruchamiać aplikacje 20% szybciej

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3889

Kilka dni po tym, gdy Android 11 trafił na pierwsze Pixele (a potem smartfony innych marek), Google wypuszcza edycję Go, przeznaczoną dla słabszych urządzeń.

Android 11 w wersji Go to rozwiązanie dla smartfonów, które mają mniej, niż 1,5 GB RAM. Ta edycja rozwijana jest od kilku wydań - mieliśmy już m.in. Android 10 Go Edition oraz Android 9 Go Edition. W lipcu redaktorzy serwisu XDA Develeopers dotarli do dokumentów, z których wynikało, że Google zmieni nieco swoje podejście i ta edycja Androida 11 będzie przeznaczona dla urządzeń mających mniej, niż 2 GB RAM. To nie zostało w żaden sposób oficjalnie potwierdzone, ale faktem jest, że od dzisiaj Go trafia do rozprowadzania globalnego.

Jeśli masz telefon, na którym używasz Android 10 Go, możesz spróbować aktualizacji systemu do nowej wersji. Jeśli się powiedzie, można będzie cieszyć się rozwiązaniami znanymi z pełnej jego wersji, jak grupowanie powiadomień, nowe sposoby przyznawania zezwoleń aplikacjom i obsługiwanie gestami, a także szybszym działaniem całości. Google podaje, że aplikacje będą uruchamiane o 20% szybciej. Niestety, jak na razie Google nie podało oficjalnej listy urządzeń, które mogą cieszyć się Android 11 Go Edition.

Zobacz: Android 11 w finalnej wersji dostępny dla pierwszych smartfonów

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: The Verge

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu