DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 5

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 65642

Google Play

Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na Wasze propozycje.

Gdzie jest moja paczka? – śledzenie wszystkich przesyłek w jednym miejscu

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

Gdzie jest moja paczka?

Pandemia uziemiła wielu z nas, więc handel internetowy kwitnie. Jeśli zamawiasz rzeczy przez internet i korzystasz z usług różnych kurierów, polecam aplikację Gdzie jest moja paczka? To fenomenalne narzędzie do śledzenia prezsyłek. Korzystam z niej na co dzień także w pracy. Pozwala mi to śledzić wypożyczone do testów urządzenia i paczki, które wysyłam do kolegów z redakcji.

Gdzie jest moja paczka? wymaga, by dodać do niej numery śledzonych przesyłek. Można to zrobić, wklejając numer z e-maila lub skanując kod kreskowy z listu przewozowego. Aplikacja obsługuje wszystkie popularne usługi logistyczne w Polsce, łącznie z Pocztą Polską. Miłośników importu z Chin powinna ucieszyć możliwość śledzenia przesyłek China Post.

Gdzie jest moja paczka? może ponadto wysyłać powiadomienia o zmianie statusu przesyłki. Częstotliwość sprawdzania zmian można zmienić w ustawieniach, domyślnie jest to 30 minut. Kopię zapasową danych można zapisać na koncie Google po zalogowaniu, ale nie jest to konieczne. Aplikacji towarzyszy widżet na ekran główny Androida.

Aplikacja jest dostępna za darmo w wersji podstawowej. Istnieje też wersja Pro z dodatkowymi funkcjami. Warto po nią sięgnąć choćby dla monitorowania schowka – wtedy aplikacja sama wykryje skopiowany numer przesyłki. 

Google Authenticator – wygodne logowanie dwuetapowe

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

Google Authenticator

Logowanie dwuetapowe to dobry sposób, by dodatkowo zabezpieczyć konta w różnych usługach. Jak to działa? Przy logowaniu podajemy tradycyjnie nazwę użytkownika i hasło, a poza tym jeszcze coś – na przykład jednorazowy kod z SMS-a, e-maila, karty-zdrapki… albo aplikacji mobilnej Google Authenticator.

Google Authenticator zamienia smartfon z generator jednorazowych kodów logowania do różnych usług. Każdy kod jest ważny tylko przez 30 sekund, nie ma więc mowy, by po skopiowaniu go można było użyć go wielokrotnie.

Trzeba też wiedzieć, że Google Authenticator nie jest połączony z kontem Google. Osoba trzecia nie otrzyma do niej dostępu, nawet jeśli przejmie całe konto, łącznie z pocztą i listą aplikacji z Google Play. Google Authenticator jest powiązany tylko z konkretnym smartfonem. Warto o tym pamiętać, jeśli zamierzasz zmienić smartfon lub zrobić reset do ustawień fabrycznych. W ogólności warto mieć więcej niż jeden sposób na odzyskanie konta w dowolnej usłudze.

cda.pl – Najpopularniejszy VOD w Polsce

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

cda.pl

Myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać świetnej polskiej platformy VOD, ale warto zainteresować się jej aplikacją mobilną cda.pl. To bardzo wygodny odtwarzacz filmów z platformy, który działa niezawodnie i pozwala pobrać filmy do oglądania offline.

Po uruchomieniu aplikacji przywita nas lista popularnych ostatnio produkcji i nowości, a także najlepiej ocenianych filmów w historii. W aplikacji można skorzystać z wyszukiwarki i z podziału materiałów na kategorie. Na listach oddzielone zostały tytuły dostępne w ramach CDA Premium i wysłane przez użytkowników, co znacznie ułatwia nawigację.

W aplikacji można też zbudować listę ulubionych filmów i zebrać sobie listę materiałów do oglądania później.

Niedawno informowaliśmy, że aplikacja Netflixa wprowadziła możliwość zablokowania ekranu podczas oglądania filmu. Ta funkcja od dawna jest w aplikacji cda.pl. Ponadto można wybrać jakość oglądanego filmu, a wiele pozycji dostępnych jest w wersjach z napisami lub z lektorem. Produkcje dla dzieci zwykle mają do wyboru napisy i polski dubbing.

Twój Telefon – powiadomienia, rozmowy i zdjęcia z Androida na Windowsie

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

Twój Telefon

Twój Telefon to jedna z tych aplikacji, które instalujesz i dwa dni później zastanawiasz się, jak mogłeś bez niej żyć. Dzięki niej możesz odpisywać na SMS-y, przeglądać powiadomienia i nawet prowadzić rozmowy bez sięgania po telefon. Wszystko zrobisz na komputerze.

To „klej”, który połączy smartfon z Androidem i Windowsa. Na Androidzie należy zainstalować asystenta z Google Play, na Windowsie zaś właściwą aplikację z Microsoft Store. Następnie w obu należy zalogować się na to samo konto Microsoft lub zeskanować kod QR z komputera smartfonem. Aplikacje poproszą o odpowiednie uprawnienia i gotowe! Możesz rozmawiać przez telefon ze swojego komputera.

Microsoft Twój Telefon

Twój Telefon jest jeszcze rozwijana i z czasem będą do niej dodawane kolejne funkcje, ale już teraz ma te najpotrzebniejsze – przeglądanie książki adresowej, obsługa SMS-ów, odczytywanie powiadomień (z możliwością odpisywania na niektóre) oraz przeglądanie zdjęć. Jeśli nie zamierzasz synchronizować biblioteki z chmurą, to bardzo wygodny sposób, by skopiować obrazy z pamięci smartfonu na komputer.

Wisienką na torcie jest możliwość dzwonienia z komputera. W pewnym sensie Windows zamieni się w tej sytuacji w zestaw słuchawkowy. 

Vinted – Polowanie na ciuchy bez wychodzenia z domu

Cena: 0 zł, pobierz z Google Play

Vinted aplikacja dla Androida

Wiosna idzie, może warto wymienić garderobę? Nie wiem jak ty, ale ja nienawidzę kupować ubrań w sklepach stacjonarnych. Aplikacja Vinted to perfekcyjny sposób, by tego uniknąć. Możesz w niej sprzedać swoje ubrania i kupić w ich miejsce inne lub wymienić się z kimś, kto nosi ten sam rozmiar. Nie brak tu produktów markowych dostępnych w świetnych cenach i jeszcze z metkami. Sporadycznie pojawia się też rękodzieło. 

Na Vinted możesz podać swoją płeć oraz rozmiar, co znacznie ułatwi wyszukiwanie fajnych ubrań i butów. Co bardziej interesujące rzeczy można dodać do kolekcji ulubionych. Można też przeglądać rzeczy wystawione przez tę samą osobę i zadawać sprzedającym pytania. W nawigacji po stylach pomaga obsługa hasztagów. Jest tu też wyszukiwarka, więc jeśli szukasz konkretnie bluzy z kapturem albo czerwonych spodni, możesz dodatkowo zawęzić wyniki.

Vinted zapewnia też bezpieczne płatności. Platforma obsługuje własną portmonetkę, do której będą wpływać zyski ze sprzedanych ubrań. Alternatywnie możesz w aplikacji dodać kartę płatniczą i konto bankowe, na które będą przelewane pieniądze za twoje ubrania.

Dla mnie Vinted to także drobny krok w kierunku ochrony środowiska. Ubrania stanowią ogromną część wyrzucanych przez nas śmieci, więc jeśli można tego uniknąć – warto.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 1
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 2
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 3
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 4

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu