DAJ CYNK

Netflix vs. przypadkowe przewijanie: Blokada ekranu w aplikacji na Androida

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4661

Netflix

Wygląda na to, że przypadkowe przewijanie Netflixa to realny problem. Wśród oglądających na smartfonach i tabletach z Androidem zdarza się na tyle często, że trzeba wprowadzić środki zapobiegawcze.

Netflix ma rozwiązanie. W aplikacji mobilnej dla Androida pojawiła się możliwość zablokowania ekranu. Odpowiedni przycisk pojawi się pod osią czasu, tuż obok listy odcinków i ustawień napisów.

Netflix Android

Po dotknięciu kłódki opisanej jako Screen Lock wszystkie inne elementy interfejsu znikną z ekranu. Nie będzie możliwe przypadkowe przewinięcie filmu ani przejście do kolejnego odcinka serialu. Nie ma żadnego ryzyka, nawet jeśli ekran będzie w zasięgu kiepsko skoordynowanych rączek małych dzieci. Może to właśnie o to chodzi?

Zobacz: Netflix: #ZostańWDomu i oglądaj filmy dokumentalne za darmo
Zobacz: Netflix tworzy dwa sezony aktorskiej wersji anime Cowboy Bebop

By umożliwić sterowanie filmem, trzeba dwukrotnie puknąć ekran i potwierdzić wyłączenie blokady.

Zmiana pojawiła się po stronie serwera, ale jest dostępna tylko dla użytkowników aplikacji dla Androida. Nie wiadomo, kiedy blokada będzie dostępna na iPhone'ach i iPadach.

Warto jednak dodać, że nie tylko Netflix uznał to za potrzebne – taka blokada jest dostępna od dłuższego czasu w aplikacji CDA.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu