DAJ CYNK

Netflix: #ZostańWDomu i oglądaj filmy dokumentalne za darmo

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 4730

Netflix: Nasza Planeta za darmo

Netflix udostępnił za darmo kolekcję filmów dokumentalnych. Wśród nich jest 8 odcinków wspaniałego serialu „Nasza Planeta”.

Netflix udostępniał filmy edukacyjne i dokumentalne za darmo nauczycielom w niektórych krajach, ale aktualnie szkoły są zamknięte. Na prośbę nauczycieli Netflix udostępnił więc ponad 30 filmów za darmo. Nie trzeba nawet zakładać konta, by je oglądać. Materiały dostępne są po angielsku z napisami w 14 językach. Polskiego niestety brak.

Wszystkie filmy udostępnione za darmo znalazły się na YouTubie na jednej playliście. Otwierają je odcinki serialu „Nasza Planeta”, przy którym pracował wspaniały brytyjski biolog i jeden z najlepszych nauczycieli na świecie Sir David Attenborough. Do serialu nie ma polskich napisów, ale to niewielki problem – można go oglądać tylko dla wspaniałych ujęć. Podobnie ma się sprawa ze wspaniałym dokumentem „Chasing Coral”, pełnym scen, których nie wstydziłby się film fantasy.

Netflix, „Chasing Coral”

Nie mniej interesujący jest serial „Abstract”, zdradzający szczegóły projektowania przestrzeni, budynków, samochodów i przedmiotów codziennego użytku. Ogromną wartość także dla dorosłych ma seria „Explained”, przygotowana przy współpracy z Vox (ten kanał na YouTubie również polecam z całego serca). Ostatnią serię polecam w szczególności przyszłym rodzicom. „Babies” pokazuje fascynujące badania rozwoju dzieci.

Zobacz: Najlepsze komedie na Netflix - kwiecień 2020
Zobacz: Rynek VoD w Polsce w marcu 2020 roku. Netflix wciąż na czele

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Netflix

Źródło tekstu: Kottke

Przewiń w dół do następnego wpisu