DAJ CYNK

Najlepsze komedie na Netflix - kwiecień 2020

Michał Świech

Rankingi

Wywiad ze Słońcem Narodu

Na zewnątrz coraz cieplej, dni coraz dłuższe, tylko nadal nie ma za bardzo co robić na dworze. Z pomocą przychodzi jednak Netflix i dostępne na nim komedie. Film? Serial? Do wyboru do koloru, ale poprawiony nastrój gwarantowany. W poniższym zestawieniu znajdziecie propozycje TELEPOLIS.PL. Jest ono bardzo różnorodne, są komedie każdego możliwego podgatunku. Od czarnych, przez absurdalne, po anime na romantycznych kończąc. Dla każdego coś miłego.

Pierwszy polecany przez nas film wywołał duże kontrowersje zanim jeszcze zdążył trafić na ekrany kin. To Wywiad ze Słońcem Narodu. Amerykański prześmiewczy i absurdalny film pokazujący próbę obalenia Kim Dzong-Una przez prowadzącego i producenta programu talk show. Współpracujący przy filmie Sony został zaatakowany przez hakerów z Korei Północnej, a największe sieci kinowe odmówiły wyświetlania go. Mimo to premiera w niewielkiej ilości kin oraz w serwisach VOD okazała się dużym sukcesem. W tym filmie nie ma za grosz poprawności politycznej, a niektóre żarty mogą wydawać się absurdalne. To jednak zdecydowanie bardzo zabawna komedia, którą bez problemu można polecić.

Nie możemy nie wspomnieć o bijącej rekordy komedii romantycznej, która zadebiutowała osiem miesięcy temu. Do wszystkich chłopców, których kochałam to historia nieśmiałej Lary, która w domowym zaciszu pisała listy miłosne do wszystkich chłopców, w których się zakochiwała. Żaden nigdy się o tym nie dowiedział. No, a przynajmniej do czasu kiedy wszyscy naraz rzeczone listy dostali. To naprawdę udana młodzieżowa komedia romantyczna, nie bez przyczyny drugą część zobaczyliśmy już po pół roku od premiery pierwszej. 

 

A może wolicie komedię horrorową? W takim razie polecamy film Opiekunka. Główny bohater odkrywa, że jego atrakcyjna opiekunka tak naprawdę należy do sekty satanistycznej. Młody Cole niespecjalnie zamierza być złożony w ofierze. Rozpoczyna się dość... specyficzna walka o przetrwanie i przyspieszony kurs samodzielności. Wszystko okraszone dużą dozą humoru. Obecnie trwa produkcja drugiej części.

 

A może jeszcze większa dawka absurdu? No to polecamy anime Back Street Girls - GOKUDOLS -. Wyobraźcie sobie, że trzech niebezpiecznych żołnierzy japońskiej Yakuzy zawaliło ważną misję. Za karę ich szef wysłał ich do Tajlandii, gdzie zmusił ich do przejścia operacji zmiany płci (alternatywą było sprzedanie ich organów). Teraz mają stać się... wokalistkami popowego girlsbandu. To ociekająca absurdem historia mafijnych idolek J-Popu. Prześledzimy jak spotykają się z fanami (za czym nie przepadają), doradzają licealistkom jak postępować (tak jak doradziłby Yakuza), czy próbują odnaleźć się w świecie popkultury.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu