DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 86809

Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami - liczymy też na Wasze pomysły.

Mint Browser - i Ty możesz poczuć się jak właściciel telefonu Xiaomi

Cena: 0 zł - pobierz z Google Play

Firma Xiaomi udostępniła wszystkim zainteresowanym swoją najnowszą przeglądarkę mobilną o miętowej nazwie Mint. I trzeba przyznać, że założenia deweloperów były bardzo słuszne - to miała być aplikacja przede wszystkim ekstremalnie szybka i już jej wielkość (zaledwie 10 MB) budzi pozytywne emocje. Xiaomi twierdzi, że to wręcz najszybsze, najlżejsze, najpłynniejsze i najbezpieczniejsze narzędzie do odwiedzania usług Google'a czy królestwa Facebooka.

By te wszystkie ochy i achy zweryfikować, potrzeba chwili, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne - rzeczywiście przeglądarka jest ekstremalnie szybka, nie brakuje trybu incognito, wymuszenia widoku desktop, jak i nawet funkcji oszczędzania transferu. I nie, nie jesteśmy skazani na jakieś azjatyckie wynalazki do wyszukiwania - domyślny jest silnik Google'a i to z opcjonalnym wyszukiwaniem głosowym. Co warto dodać, przeglądarka jest elementem nakładki Poco stosowanej w smartfonach Pocophone.


Oddmar - gdyby Rayman był wikingiem

Cena: 0 zł / 17,99 zł - pobierz z Google Play

Nie, to nie jest odkrywcza gra, Oddmar jest natomiast prawdziwą perełką swojego platformówkowego gatunku. Dawno nie wydano równie starannie przygotowanego tytułu, ze świetną grafiką, animacjami, dźwiękiem i lektorem wprowadzającym nas w nieco zakręconą historię z wróżką i magicznym grzybkiem w tle.

Śmiało można napisać, że to godny rywal legendarnego już Raymana, wyraźnie czerpiący zeń inspirację, ale nie kopiujący wszystkiego 1:1. Grę przygotowali twórcy nagradzanego Leo's Fortune i bez wątpienia spodziewać należy się równie wysokiej jakości. Do dyspozycji gracza są 24, naprawdę piękne, poziomy - zarówno typowo platformowe, jak i różnego rodzaju łamigłówki. Początkowe etapy dostępne są za darmo i bez jakichkolwiek reklam, by jednak ukończyć całą grę, należy uiścić 18 zł, co przy tej klasie produktu, nie jest kwotą wygórowaną.


VHS Camcorder Lite - na co komu 4K, jak można mieć jakość VHS?

Cena: 0 zł / 13,99 zł - pobierz z Google Play wersję Lite, pełna wersja

W lutym 2016 roku pojawiła się nietypowa aplikacja do obsługi aparatu, która zamiast poprawiać jakość, skupiała się na obniżaniu jakości nagrań. Była to jednak modyfikacja specyficzna, bo stylizująca nasze dzieło na twory z pierwszych kamer VHS. Użytkownicy jednogłośnie stwierdzili, że program Rarevision ma najlepsze algorytmy imitujące retro-nagrania, pomimo stale rosnącej listy konkurencyjnych podróbek.

Oryginalną aplikację pobrano w wersji na Androida ponad 50 tys. razy, jeszcze więcej razy w wersji na iPhone'y, gdzie nadal jest na 15. miejscu najpopularniejszych aplikacji w dziale foto-wideo. Cechą wspólną obu apek był fakt, że były płatne i kosztowały 4 euro (13,99 zł). Teraz, po trzech latach, producent wpadł na pomysł bezpłatnej wersji Lite.

Nie musisz więc już inwestować w produkt, z którego korzystają Kendall Jenner, Snoop Dogg, Khloe Kardashian, Victoria Beckham, Wiz Khalifa, BTS, Die Antwoord czy Philip Bloom. Pamiętaj, że bez pełnej wersji nie wpiszesz retro-daty, jak i nie dostaniesz się do szeregu ustawień, niesamowitą jakość ocenisz jednak za darmo.


TextBlast Bulk SMS - automatyczne, masowe wysyłanie SMS-ów

Cena: 0 zł - pobierz z Google Play

Nie jest to może aplikacja dla każdego, ale nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się przydać. TextBlast to narzędzie do automatyzacji wysyłki SMS-ów z opcjami personalizacji treści. Możemy stworzyć np. wiadomość Cześć, co u Ciebie [imię atomatycznie pobrane z książki telefonicznej]? Może chcesz porozmawiać o swoim ubezpieczeniu na życie? i wysłać taką wiadomość do utworzonej wcześniej grupy kontaktów.

Darmowa aplikacja może też przydać się do wysyłania życzeń świątecznych, organizowania działań w lokalnych społecznościach czy po prostu utrzymywania kontaktu ze znajomymi... zakres jej SMS-owych możliwości ogranicza jedynie Wasza wyobraźnia.


Milionerzy 2019 - sprawdź ile warta jest Twoja wiedza

Cena: 0 zł - pobierz z Google Play

Milionerzy 2019 to jedna z najpopularniejszych aplikacji ostatnich tygodni w polskiej wersji sklepu Google'a. Tytuł zawiera aż 10.000 pytań, a jego formułę zapewne każdy z Was doskonale zna, w końcu oparta jest na znanym telewizyjnym show. Po 15 lub 12 poprawnie udzielonych odpowiedziach czeka nas wirtualny milion złotych, a by mniej polegać na szczęściu, w krytycznych sytuacjach posiłkować możemy się kołami ratunkowymi.

W grze wyświetlany jest stale baner reklamowy, a kontynuowanie gry po nieprawidłowej odpowiedzi (coś czego w telewizyjnym show nie ma) wymaga obejrzenia reklamy wideo. Reklama wyświetla się także na koniec każdej z gier. Trochę tego dużo i szkoda, że producent aplikacji nie zdecydował się na opcję odpłatnego usunięcia reklam. Niemniej wartość edukacyjna tytułu jest wysoka, podobnie jak oceny polskich użytkowników, stąd obecność Milionerów w tym rankingu.


Jeśli w ostatnim czasie trafiliście na warte polecenia aplikacje mobilne, koniecznie dajcie o nich znać w komentarzu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: AndroidPIT, wł

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu