DAJ CYNK

Wymyślili kreatywne zastosowanie dla Paczkomatu. Grozi im po 12 lat

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Wymyślili kreatywne zastosowanie dla Paczkomatu. Grozi im odsiadka

Dwaj bracia do swojego niecodziennego i nielegalnego biznesu postanowili wykorzystać Paczkomaty. Zostali złapani.

Polacy pokochali Paczkomaty. Każdego roku wysyłamy za ich pomocą coraz więcej paczek, a i samych urządzeń systematycznie przybywa. Jednak dwa bracia postanowili je wykorzystać w nielegalnej działalności. Paczkomatami wysyłali niedozwolone substancje.

Wysyłali narkotyki Paczkomatami

Dzięki współpracy policjantów z Grudziądza i Lublina udało się zatrzymać dwóch braci, którzy za pomocą Paczkomatów rozsyłali narkotyki. Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o podejrzanej paczce. Ta została przewieziona przez kuriera do sortowni, a następnie zabezpieczona przez policjantów. W tym wypadku znalezienie sprawców nie było trudne, bo sami podali swoje dane.

Funkcjonariusze, na terenie powiatów grudziądzkiego i chełmińskiego, zatrzymali dwóch braci w wieku 30 i 36 lat. Na miejscu znaleźli też blisko 450 gramów zbrylonej substancji krystalicznej, 3 kilogramy suszu roślinnego oraz 5 tabletek MDMA. Wstępne testy wykazały, że to narkotyki, ale substancje zostaną poddane jeszcze szczegółowym badaniom w laboratorium.

Narkotyki w Paczkomacie

Poza tym zabezpieczono też gotówkę w postaci 27800 zł oraz 2000 dolarów, a także dwie sztuki broni. Mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności za obrót zabronionymi substancjami. Dodatkowo jednemu z nich grozi jeszcze 8 lat więzienia za posiadanie broni bez zezwolenia.

Zobacz: Rewolucja w kasach samoobsługowych. Koniec z irytującym problemem
Zobacz: Unia kombinuje przy prawach jazdy, w tle m.in. telefony

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne, policja.pl

Źródło tekstu: Policja.pl