DAJ CYNK

Niemcy planują zmianę konstytucji by pozwolić... 19 agencjom na niekontrolowaną inwigilację

Isand

Wydarzenia

Niemcy

Wszystko wskazuje na to, że nasi zachodni sąsiedzi ułatwią inwigilowanie swoich obywateli. Rząd przyjął już odpowiedni projekt.

Problemy na jaki w Niemczech i Austrii napotkał Google wraz ze swoją usługą Street View są bardzo znane. Powodem miało być uwielbienie Niemców dla prywatności. To miało być też przyczyną faktu, że Niemcy bardzo długo broniły się przed przyjęciem Google Chrome jako najpopularniejszej przeglądarki i naprawdę długo były wierne Mozilli Firefox. I teraz właśnie władze tego miłującego prywatność narodu szykują mu... niekontrolowaną inwigilację. Już w 2019 siły polityczne CDU/CSU planowały dać wywiadowi i kontrwywiadowi uprawnienia inwigilowania każdego na dowolny czas. Wtedy koalicyjna partia SPD głośno mówiła, ze do czegoś takiego za SPD nigdy nie dojdzie.

Minął rok i SPD zgodziła się na jeszcze bardziej surowe prawo. Prawo inwigilacji oraz instalacji oprogramowania szpiegującego uzyskają nie tylko te dwie służby cywilne, ale i wojskowe, a także agencje regionalne. Efekt? Dziewiętnaście różnych służb otrzyma tak szerokie uprawnienia. Rząd Niemiec przyjął już projekt odpowiednich zmian w konstytucji.

Zobacz: Nie wszyscy słuchają Amerykanów. Belgia i Niemcy nie planują wykluczać firmy Huawei
Zobacz: Microsoft Edge dla Androida blokuje śledzenie i szuka kontekstowo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: netzpolitik.org

Przewiń w dół do następnego wpisu