DAJ CYNK

Lidl z nową usługą. W sklepach pojawią się szczególne urządzenia

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Lidl z nowością. Przy okazji zakupów zrobisz coś jeszcze

W wybranych sklepach Lidl pojawiła się ciekawa nowość, dzięki której zrobisz nie tylko zakupy. Mowa o książkomatach, które pozwolą na wypożyczenie... książek.

Wkrótce w wybranych sklepach sieci Lidl pojawi się ciekawa nowość dla osób, które lubią czytać książki. W 11 placówkach pojawią się tzw. książkomaty, które pozwolą na wypożyczanie literatury. Dwa z nich pojawią się w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 132 oraz Poszwińskiego 6.

Lidl stawia książkomaty

Książkomaty pozwolą na wypożyczanie książek z oferty pobliskich bibliotek. W przypadku poznańskich placówek sklep nawiązał współpracę z Biblioteką Raczyńskich. Dzięki temu sieć chce umożliwić czytelnikom wypożyczanie książek w miejscach, gdzie do tej pory było to utrudnione.

Póki co książkomaty, jeśli już stoją, to nie są dostępne dla klientów sklepów. Na razie trwają testy urządzeń, które mają na celu sprawdzenie wszystkich procedur. Oprócz tego szkoleni są sami bibliotekarze, którzy będą książkomaty obsługiwać.

Jako Lidl Polska często angażujemy się w lokalne inicjatywy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Wierzymy w społeczne zaangażowanie. Naszym celem jest bycie „dobrym sąsiadem”. Książkomaty to wspaniały sposób na rozwój i popularyzację czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Dzięki ustawieniu automatów przy naszych sklepach, czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki wygodnie, przy okazji codziennych zakupów. Wierzymy, że to rozwiązanie będzie szczególnie dogodne dla seniorów i dzieci.

- powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz
Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska

Każde urządzenie będzie składać się z 93 skrytek. Z kolei w każdej skrytce znajdzie się miejsce na kilka książek. Oznacza to kilkaset publikacji w każdym urządzeniu. Dla klientów sklepu będą one dostępne w drugiej połowie marca. Wtedy też sklep udostępni instrukcje korzystania z książkomatów.

Zobacz: Lidl traktuje Polaków jak złodziei. To może spotkać każdego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mimpki / Shutterstock.com

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu