DAJ CYNK

Windows 10: sierpniowa aktualizacja potrafi namieszać, zwłaszcza w ThinkPadach

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2501

Po ostatniej, sierpniowej aktualizacji systemu Windows 10 znowu pojawiają się problemy. Dotyczą przede wszystkim użytkowników laptopów ThinkPad, ale są odnotowywane również przy innych markach.

Rzecz by można - nowy tydzień, nowe problemy dla użytkowników Windows 10. Tym razem dotyczą głównie osób korzystających z laptopów Lenovo ThinkPad, którzy po ostatniej aktualizacji systemu - KB4566782 - mają okazję do "podziwiania" pięknie przygotowanego przez Microsoft błękitnego ekranu śmierci. Pierwsze zareagowało Lenovo, które już bada problem i szuka sposobu na jego likwidację. Problem w przypadków laptopów tego producenta tkwi w ustawieniach bezpieczeństwa BIOS-u. A konkretnie - ustawieniu związanym z bezpieczeństwem biometrycznym. Kanadyjski oddział Lenovo opublikował dokument, w którym potwierdza, że aktualizacja KB4566782 może wywoływać ekran śmierci podczas uruchamiania laptopa, uruchamiania aplikacji Lenovo Vantage, podczas skanowania systemu za pomocą Windows Defendera, a także sprawiać problemy podczas korzystania z Windows Hello, Intel Management Engine oraz IT Camera.

Pomóc może wejście do ustawień BIOS, a następnie przejście do działu bezpieczeństwa i wybranie wirtualizacji. Tam należy wyłączyć opcję "Enhanced Windows Biometric Security", zapisać zmiany i zresetować maszynę. A co z użytkownikami innych laptopów? No cóż, jak na razie nic. Najlepiej odinstalować aktualizację KB4566782 i czekać z jej wprowadzeniem do momentu, aż Microsoft wyda odpowiednią poprawkę.

Zobacz: Windows 10 - wiemy, co zmieni aktualizacja 21H1. Zobacz!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu