DAJ CYNK

Windows 10: pierwsze informacje o tym, co przyniesie build 19043 (21H1)

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 1901

Laptop z Windows

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o kolejnej aktualizacji Windows 10. Ma przynieść sporo zmian - zarówno wizualnych, jak i w samym funkcjonowaniu systemu.

Aktualizacja o nazwie kodowej "21H1" ma pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku i będzie rozwinięciem funkcji oraz technik wprowadzonych w dużej, niedawnej aktualizacji October 2020. Zostanie dostarczona w charakterze pakietu, czyli plik instalacyjny nie będzie duży. Po zainstalowaniu wersja systemu zmieni się z 20H2 w 21H1 build 19043. Pierwsi przekonają się o jej działaniu uczestnicy programu Windows Insider, co nastąpi na przełomie stycznia oraz lutego, wersja stabilna do ogólnego użytku pojawi się najpóźniej w czerwcu. Możemy spodziewać się następujących zmian:

  • nowe ikonki w menu ustawień
  • tryb ciemny w systemowej wyszukwiarce
  • nowe funkcje Cortany
  • wyświetlanie architektury programu w Menadżerze Zadań
  • ulepszone ustawienia graficzne
  • usprawnienia w Windows Subsystem for Linux

Wiemy także, że w kolejnej aktualizacji, 21H2, pojawi się nowy interfejs użytkownika oraz ulepszone menu Start. Dla Microsoftu zapowiada się zatem dość pracowity rok - do powyższych dojdą także dwie duże aktualizacje Windows 10. Niestety, nauczeni smutnym doświadczeniem możemy tylko zgadywać, ile bugów i negatywnych efektów przyniosą zmiany? Oby jak najmniej.

Zobacz: Windows 10: Sun Valley zmieni wygląd interfejsu
Zobacz: Windows 10:

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ono Kosuki/Pexels

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu