DAJ CYNK

Allegro zaostrza zasady. Szach mat, cwaniaczki

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Allegro zaostrza zasady. Naciągacze dostali po uszach

Kupowanie w internecie zawsze wiąże się z ryzykiem, że kupowany towar nie do końca spełni nasze oczekiwania. W najnowszym regulaminie Allegro wprowadza szczegółowe wytyczne dla sprzedawców, które sprawią, że dane o produktach będą bardziej precyzyjne.

Jakże często, kupując na Allegro towar opisywany jako „fabrycznie nowy”, otrzymujemy przedmiot już rozpakowywany, czasami bez oryginalnego opakowania. W ten sposób mniej uczciwi sprzedawcy starają się jako nowy sprzedać towar ze zwrotów albo powystawowy. Nawet jeżeli taka informacja pojawi się w opisie oferty, może być trudna do zauważenia. Teraz kupujący będą mieli łatwiej.

Allegro zmieniło regulamin, szczegółowo definiując wartości parametru „stan produktu”. Nowe opisy to także pomoc dla tych sprzedawców, którzy nie chcieli ukrywać stanu produktu, ale trudno im było znaleźć jego właściwe oznaczenie. W sumie zyskają na tym kupujący.

Każdy sprzedający, dodając ofertę na Allegro, określa parametr stanu oferowanego produktu. Dzięki temu kupujący mogą filtrować wyniki wyszukiwania, dzieląc je na nowe, używane, używane z defektem itp. 

W czerwcowej aktualizacji regulaminu Allegro wprowadziło zmianę, która z większą szczegółowością definiuje poszczególne stany produktów

I tak na przykład towar nowy definiowany jest jako:

produkt całkowicie nowy, czyli nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowany i nieuszkodzony. Musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu i mieć nieuszkodzone oznaczenia producenta – na przykład metki przy ubraniach. Produkt ten nie może mieć śladów użytkowania.

Jeśli natomiast sprzedawana rzecz została, choć na chwilę, wyjęta z oryginalnego pudełka, ale nie nosi śladów użytkowania, powinna być oznaczona jako „otwarte opakowanie” albo „przepakowany” czy nawet „nowy bez metki”, w zależności od sytuacji.

Towar sprzedawany na Allegro może być więc przedstawiony jako: nowy, nowy z defektem, używany, bieżnikowany (w przypadku opon), odnowiony przez producenta, odnowiony przez sprzedawcę, regenerowany, po renowacji, powystawowy, otwarte opakowanie, przepakowany, nowy bez metki, po zwrocie, uszkodzony lub na części, do renowacji oraz niewymagający renowacji (w przypadku produktów vintage).

Nowy regulamin szczegółowo definiuje każdy z tych stanów, więc sprzedawcy nie będą mogli dowolnie ich interpretować i wmawiać, że towar przepakowany czy po zwrocie jest fabrycznie nowy.

Nowe opisy można znaleźć pod tym adresem.

Zobacz: Allegro usuwa sporną funkcję. Dotyczy i sprzedających, i kupujących
Zobacz: Allegro ułatwi przesyłki. Zwróć uwagę na kolor

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Allegro

Przewiń w dół do następnego wpisu