DAJ CYNK

Ulepszony Xbox Series X? Nie ma takiej potrzeby

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Ulepszony Xbox Series X? Nie ma takiej potrzeby

Czy konsole Xbox Series X/S doczekają się ulepszonych wersji? Phil Spencer zapewnia, że nie, bo nie ma takiej potrzeby.

Poprzednia generacja konsol mniej więcej w połowie ich cyklu życia wprowadziła nowe, ulepszone wersje urządzeń. PlayStation 4 otrzymało model Pro, a Xbox One wariant z "X" na końcu. Czy tak samo będzie tym razem? Okazuje się, że nie, a przynajmniej nie w przypadku Microsoftu.

Xbox Series X nie zostanie ulepszony

Phil Spencer, czyli szef gamingowego działu Microsoftu, przyznał, że nie trwają żadne prace nad ulepszonymi wersjami konsol Xbox Series X/S. W tym momencie firma z Redmond szykuje jedynie nową wersję słabszej konsoli (Series S), ale z pojemniejszym dyskiem, aby ta pomieściła więcej gier. Plotki sugerują też model Xbox Series X, ale bez napędu.

Phil Spencer jest zdania, że takie odświeżenie nie jest konsolom obecnej generacji potrzebne. Według niego deweloperzy wciąż nie wycisnęli maksimum możliwości z obecnie dostępnych sprzętów, więc nie ma sensu wprowadzać nowszych, mocniejszych modeli.

Jako przykład poda też rynek PC-towy, gdzie coraz rzadziej mówi się o rozdzielczościach, a coraz częściej o efektach związanych z Ray Tracingiem, DLSS i podobnych rozwiązaniach. Dlatego też przekonuje, że twórcy gier wciąż mają duże pole do popisu.

Zobacz: Xbox na wojnie z toksycznością. Kilka upomnień i wypadasz z gry

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mr.Mikla / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech, IGN