DAJ CYNK

TP-Link wprowadza Archer GX90 – router gamingowy w standardzie Wi-Fi 6

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

TP-Link wprowadza Archer GX90 – router gamingowy w standardzie Wi-Fi 6

Na polski rynek wchodzi router gamingowy TP-Link Archer GX90 w standardzie Wi-Fi 6. Producent obiecuje, że z tym sprzętem gracze zapomną o istnieniu lagów, wysokim pingu i niewystarczającej przepustowości i otrzymają za to stabilne połączenie, duże prędkości i minimalne opóźnienia. 

Archer GX90 wyróżnia się typową dla gamingu stylistyką i łączy czerń obudowy z mocnymi akcentami czerwieni. Jednak to nie wygląd jest największym atutem urządzenia, lecz jego możliwości.

TP-Link Archer GX90

TP-Link Archer GX90 działa w standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax), w trzech pasmach sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości dochodzącej do 6579 Mb/s: do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz, do 1201 Mb/s w drugim paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Przeznaczone dla graczy pasmo 5 GHz wykorzystuje technologie 4T4R i HE160, dzięki czemu wszystkie platformy do gier mają do dyspozycji połączenia o bardzo dużej prędkości, a zakłócenia generowane przez inne urządzenia w ogóle nie są odczuwalne.  

Zobacz: TP-Link Archer AX90 i Archer AX73 - nowe routery Wi-Fi 6

Dodatkowym udogodnieniem dla graczy są także funkcje Game Accelerator oraz Statystyki Gier. Game Accelerator automatycznie wykrywa i optymalizuje ruch generowany przez gry, zapewniając wysoką prędkość sieci. Statystyki gier natomiast zapewniają dostęp do dopracowanych i szczegółowych zestawień w celu analizy w czasie rzeczywistym opóźnień, czasu gry i wykorzystania zasobów. Urządzenie wyposażono także  w tzw. Game Protector oraz system HomeCare, który skutecznie chroni domową sieć przed cyberatakami, zapewniając bezpieczne połączenie podczas grania online.

TP-Link Archer GX90

Archer GX90 oferuje także szybkie połączenia przewodowe: ma jeden port WAN/LAN 2,5Gb/s, jeden gigabitowy port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe porty LAN. Urządzenie wyposażono ponadto w jeden port USB 2.0 i jeden szybki port USB 3.0, dzięki którym do sieci domowej można podłączyć  niemal każde urządzenie. 

Zobacz: TP-Link Mercusys MR70X – budżetowy router Wi-Fi 6 już dostępny

W routerze Archer GX90 znalazły się też sztandarowe rozwiązania, znane już z innych produktów marki. Technologia MU-MIMO 4x4 wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Zastosowanie OFDMA czterokrotnie zwiększa średnią przepustowość oraz redukuje opóźnienia – dzięki niej z jednego kanału (w sumie jest ich osiem) może korzystać bez zakłócania połączenia nawet kilka urządzeń jednocześnie. Archer GX90 obsługuje też technologię OneMesh, która inteligentnie łączy urządzenia z routerem lub wzmacniaczem sieci bezprzewodowej oferującym najlepszą jakość połączenia.

Z kolei technologia Airtime Fairness ogranicza nieefektywne wykorzystywanie przepustowości pasm, a połączenie ośmiu anten, technologii Beamforming zwiększającej siłę sygnału nadawanego w kierunku łączących się do routera urządzeń, modułu front-end o dużej mocy oraz 4T4R pozwala na utworzenie niezawodnej sieci bezprzewodowej.

TP-Link Archer GX90 pudełko zestaw

Router Archer GX90 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 1400 zł  i objęty został 3-letnią gwarancją.

Zobacz: Sprawdziłam routery Tenda. Powiem Ci, który jest dla Ciebie (rozwiązanie konkursu)
Zobacz: Huawei WiFi Mesh: wydajna sieć bezprzewodowa w całym domu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TP-Link

Przewiń w dół do następnego wpisu