DAJ CYNK

QLED Q95T - Samsung prezentuje nowy telewizor 4K

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9495

QLED Q95T to telewizor firmy Samsung, który wyposażony został w takie  zaawansowane technologie, jak Inteligentne Skalowanie do 4K czy Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS). Jakie jeszcze są jego zalety?

QLED Q95T charakteryzuje się rozdzielczością 4K, technologią Quantum HDR 2000, ponad miliardem odcieni barw ze 100% Natężeniem Kolorów oraz Ultra Szerokim Kątem Widzenia. Dysponuje wydajnym procesorem Quantum 4K, który analizuje oglądane treści w czasie rzeczywistym i wykorzystuje Inteligentne Skalowanie do 4K. Funkcja ta redukuje szumy i pozwala odtworzyć utracone szczegóły, wydobywając obraz i dźwięk zbliżone maksymalnie do rozdzielczości 4K. Zastosowano tu również Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, dzięki któremu ma oferować doskonały kontrast i niezwykle wyraźne prezentowanie detali.

Na tym nie koniec zalet - kolejne to  Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS), Tryb Ambient+ oraz Bezramkowy Design. Dzięki temu telewizor staje się nie tylko urządzeniem do oglądania, ale również ozdobą każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie.

Zobacz także: Przełom w BOE: Udało się zrobić ekran QLED 500 ppi ze świetnymi kolorami

Wprowadzony kilka lat temu przez firmę Samsung Tryb Ambient doczekał się rozwinięcia, dlatego zwie się teraz Ambient+. Użytkowni ma do wyboru jeszcze więcej motywów, animacji i grafik, dzięki którym dopasuje ekran do własnych preferencji oraz wystroju wnętrza. Nowa kategoria w tym trybie to  „Relaks” - dzięki spokojnym motywom pozwoli nam zaznać odpoczynku. Inna , „Nastrój”, automatycznie dobiera ścieżkę dźwiękową do wyświetlanego motywu w zależności od nastroju, a „Mój dzień”, który wyświetla przydatne informacje, dopasowane do naszych zainteresowań.

Samsung QLED Q95T trafia dziś do szerokiej sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu