DAJ CYNK

Pora na powrót legendy. Tego sprzętu dawno nie widzieliśmy

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Pora na powrót legendy. Tego sprzętu dawno nie widzieliśmy

MSI szykuje gratkę dla fanów podkręcania, którzy nie chcą wydawać fortuny na podzespoły komputerowe. Tajwańczycy wskrzeszają serię MPOWER.

 

Entuzjaści komputerowi z pewnością świetnie pamiętają serię MPOWER od MSI. Mowa o płytach głównych zaprojektowanych z myślą o podkręcaniu, ale oferowanych w przystępniejszych cenach. Ostatnie modele debiutowały w 2017 roku, jeszcze w czasach chipsetu Intel Z170/Z270 i gniazda LGA 1151.

MSI Z790 MPOWER ma obsługiwać RAM DDR5-8000+

Wygląda jednak na to, że Tajwańczycy chcą wskrzesić tą znaną i lubianą serię. Już niedługo do sprzedaży trafi nowy model, czyli MSI Z790 MPOWER. Zapewni on spore możliwości OC i wsparcie szybkich pamięci RAM.

MSI Z790 MPOWER to płyta główna w formacie Micro ATX, która będzie utrzymana w czarno-srebrnej stylistyce. Dostaniemy tutaj m.in 15-fazową, chłodzoną sekcję zasilania oraz dwa banki dla modułów RAM DDR5. Zaskakuje jednak brak ekranu POST czy fizycznych przycisków na laminacie.

Pora na powrót legendy. Tego sprzętu dawno nie widzieliśmy

Oprócz tego mowa o dwóch złącza M.2 z fabrycznymi radiatorami, czterech SATA III, jednym wzmocnionym PCIe 5.0 x16 oraz dwóch zwykłych PCIe 4.0 x4/x1. Nie zabraknie też 2,5-gigabitowego kontrolera sieciowego i karty od łączności bezprzewodowej WiFi 6E oraz Bluetooth 5.2.

Pora na powrót legendy. Tego sprzętu dawno nie widzieliśmy

Panel I/O ma się składać z czterech USB 2.0, trzech USB 3.2 Gen 1, jednego USB 3.2 Gen 2 typu C, po jednym DisplayPort i HDMI, RJ-45, złącz antenowych oraz sześciu portów audio.

MSI Z790 MPOWER lada moment trafi do sprzedaży z sugerowaną ceną 225 dolarów, czyli około 905 złotych. W Polsce zapewne będzie nieco drożej. Producent obiecuje wsparcie pamięci RAM DDR5-8000+.

Zobacz: Debiutuje wyjątkowo cicha i tania klawiatura mechaniczna
Zobacz: AMD szykuje Krakena. Zobaczymy go już w 2025 roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Wccftech

Źródło tekstu: Wccftech, oprac. własne