DAJ CYNK

Nvidia zapowiada konferencję na CES, a na niej aż cztery nowości

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Nvidia

NVIDIA oficjalnie zapowiedziała swoją konferencję w trakcie internetowych targów CES 2021. Ta odbędzie się już 12 stycznia o godzinie 18:00 czasu polskiego. Po krótkiej zapowiedzi możemy wywnioskować, że Zieloni pokażą aż cztery nowości.

Konferencja NVIDII, w trakcie CES 2021, odbędzie się 12 stycznia o godzinie 18:00 czasu polskiego. Jest to informacja oficjalna, podana na profilu firmy na Twitterze. Przy okazji Zieloni opublikowali krótkie wideo, z którego można wyciągnąć ciekawe wnioski, np. na temat tego, że w trakcie wydarzenia zobaczymy przynajmniej cztery zapowiedzi. Co konkretnie?

Nowe karty graficzne NVIDIA GeForce

Po pierwsze, NVIDIA zaprezentuje nowe układy graficzne, w tym modele mobilne, przygotowane z myślą o laptopach. Na temat poszczególnych konstrukcji pojawiło się już mnóstwo plotek, część za sprawą zapowiedzianych już komputerów przenośnych. Wiemy między innymi o modelach RTX 3080, RTX 3070 oraz RTX 3060. Te trafią zarówno do laptopów z procesorami Intela, jak i AMD.

Po drugie, NVIDIA prawdopodobnie pokaże także nową, dedykowaną kartę graficzną. Od jakiegoś czasu krążą plotki na temat modelu GeForce RTX 3060 z 12 GB pamięci RAM, więc jest spora szansa, że to właśnie ona będzie jednym z głównych tematów w trakcie konferencji.

Nowe technologie NVIDII?

Na co jeszcze możemy liczyć w trakcie konferencji? Między innymi odpowiedź NVIDII na technologię AMD SAM (Smart Access Memory), dzięki której procesor lepiej komunikuje się z pamięciami kart graficznych, co przekłada się na lepszą wydajność. W przypadku Zielonych technika ta otrzymała nazwie Resizable-Bar. Wielu producentów płyt głównych już zapowiedziało wsparcie dla tego rozwiązania.

Poza tym firma z zielonym logo powinna też zaprezentować listę nowych gier, które obsłużą Ray Tracing oraz DLSS. Na krótkim wideo widzimy krótki fragment z gry Outriders, która powstaje w polskim studiu People Can Fly, więc powinna być ona jedną z produkcji, która zostanie wymieniona w trakcie wydarzenia.

Zobacz: LG prezentuje nowe laptopy gram 2021 z ekranami 16:10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu