DAJ CYNK

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% więcej FPS

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% więcej FPS

Intel przechodzi do ofensywy. Amerykanie obniżają ceny swoich kart graficznych, poprawiają ich wydajność oraz dorzucają w zestawie dwie ciekawe gry.

 

Wiele osób nie zdaje sobie z tego nadal sprawy, ale od ubiegłego roku mamy na rynku trzech głównych producentów kart graficznych. Do AMD i NVIDII dołączył Intel. Wszystko za sprawą układów z rodziny ARC Alchemist dla laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Intel dorzuca do swoich kart graficznych dwie gry

Oczywiście przed Niebieskimi jeszcze sporo pracy, by nadgonić to nad czym Czerwoni i Zieloni pracowali od lat. Mimo wszystko początki Intela na rynku kart graficznych można zaliczyć do całkiem udanych, a Amerykanie cały czas pracują na uatrakcyjnieniem swojej oferty. Tym razem zdecydowano się na obniżki cen.

Intel oficjalnie obniżył cenę karty graficznej Arc A750. W Stanach Zjednoczonych sugerowana cena spadła z 279 do 249 dolarów, a więc o niecałe 11%. Obniżka cen planowana jest dla wszystkich rynków, ale Niebiescy nie zdradzili nowych cen dla Europy. Należy jednak spodziewać się podobnych wartości.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Z tej okazji Amerykanie podzieli się też wynikami wydajności dla "nowego" sterownika graficznego z numerem 4086 (acz najnowszy to 4091). W przypadku układów Intel Arc A750 mowa o skoku wydajności od 10% do nawet 77% w rozdzielczości Full HD. Tym samym Niebiescy twierdzą, że ich karta graficzna oferuje teraz o 52% lepszy stosunek wydajności per dolar niż konkurencyjny model NVIDIA GeForce RTX 3060.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Opisywana obniżka cen i poprawa wydajności u Intela może zmusić AMD i NVIDIE do zadbania o nisko-średni segment cenowo-wydajnościowy, który obaj producenci już od dłuższego czasu zaniedbywali. Ostatnie premiery to były tylko najwyższe i najdroższe modele jak RTX 7900 XTX czy GeForce RTX 4090.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Wisienką na torcie u Intela jest fakt, że producent dorzuca teraz dodatkowo do wybranych kart graficznych z serii ARC Alchemist dwie gry - The Settlers: New Allies oraz Nightingale.

Intel obniża ceny GPU. Nowe sterowniki to do 77% większa wydajność

Zobacz: Sankcje USA działają. Chiński gigant zwalnia 10% pracowników
Zobacz: AMD zdradza ceny i datę premiery nowych procesorów dla graczy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu