DAJ CYNK

Najmocniejszy procesor Meteor Lake z potwierdzoną specyfikacją

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Najmocniejszy procesor Meteor Lake z potwierdzoną specyfikacją

Poznaliśmy specyfikację flagowego procesora z serii Intel Meteor Lake. Mowa o układzie Core Ultra 185H, w który wyposażony będzie Samsung Book 4 Ultra.

Niedługo powinny zadebiutować nowe układy z serii Intel Meteor Lake. Te powstały z myślą o urządzeniach mobilnych. Jednym z takich laptopów jest Samsung Book 4 Ultra, który ma mieć układ Core Ultra 185H, czyli ten najmocniejszy w ofercie Niebieskich, a przynajmniej z tej serii. Dzięki temu poznaliśmy specyfikację CPU.

Specyfikacja Intel Core Ultra 185H

Zdjęcia laptopa oraz procesora pojawiły się na chińskiej platformie Weibo. Autor opublikował też dokładną specyfikację oraz kilka testów układu Core Ultra 185H. Konstrukcja zaoferuje w sumie 16 rdzeni w konfiguracji 6P+8E+2LP oraz maksymalne taktowanie 5,1 GHz.

TDP tego konkretnego modelu to 45 W, ale słabsze jednostki mają schodzić nawet do 28 W. Potwierdziło się też, że procesory Meteor Lake korzystają z nowej podstawki Socket 2049.

Testy pamięci LPDDR5-7467 wykazały bardzo wysokie opóźnienia na poziomie aż 133,4 ns. Warto jednak nadmienić, że jest mamy do czynienia z laptopem w wersji inżynieryjnej, więc w tej kwestii na pewno dojdzie do znaczącej poprawy.

Zobacz: Co piąty Polak kupuje taki sprzęt. Pakuje się w kłopoty
Zobacz: Phison zapowiada nowości. Posiadacze konsol będą zadowoleni

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Weibo

Źródło tekstu: VideoCardz