DAJ CYNK

Biedronka wskrzesi Twój stary telewizor. Koniec kłopotów z DVB-T2

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Biedronka z tanią elektroniką

Biedronka znów wprowadza tanią elektronikę do swojej oferty. Tym razem jest to jedno urządzenie, ale bardzo dopasowane do zmian technologicznych zachodzących w Polsce. Od poniedziałku w sklepach Biedronka dostępny będzie niedrogi dekoder DVB-T2 HEVC marki techbite.

Już od poniedziałku, 4 kwietnia w sklepach sieci Biedronka dostępny będzie dekoder telewizji naziemnej DVB-T2 HEVC marki techbite. 

Urządzenie kusi niską ceną i może zainteresować zwłaszcza posiadaczy starszych odbiorników, które nie są przystosowane do odbioru nowego standardu. Nowy format DVB-T2 HEVC zastąpić ma obowiązujący obecnie standard DVB-T. Przełączenia już trwają, a ostatni region Polski zostanie przystosowany do nowej technologii 27 czerwca. Niestety, dla użytkowników kilkuletnich lub starszych telewizorów, które nie mają nowszego tunera, wiąże się to z utratą dostępu do programów telewizyjnych. 

Biedronka wychodzi naprzeciw swoim klientom i w przystępnej cenie 79,90 zł proponuje dekoder marki techbite. To dobra okazja, bo ten sam sprzęt jej producent – firma mPTech – oferuje w swoim sklepie za 99 zł.

AKTUALIZACJA (1-04-2022): Biedronka obniża cenę dekodera techbite na 69,90 zł.

Zobacz: Więcej częstotliwości dla 5G. Pierwszy etap procesu refarmingu zakończony

Dekoder techbite DVB-T2 HEVC w Biedronce dla seniorów

Dekoder techbite DVB-T2 HEVC w Biedronce – jakie ma możliwości?

Dekoder techbite umożliwia odbiór programów telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2 z kodekiem HEVC. Umożliwia na wyświetlanie obrazu w formacie Full HD i ma dodatkowe oferuje funkcje – elektroniczny przewodnik po programach (EP), nagrywanie programów, a także cofanie-powtarzanie scen (funkcja Timeshift). 

Dekoder DVB-T2 techbite jest urządzeniem o wymiarach 140 x 80 x 30 mm. Na przednim  panelu znajduje się wyświetlacz LED i łatwo dostępny port USB. Sprzęt z Biedronki wyposażony jest też w port HDMI, wejście antenowe i popularny SCART (Euro), dzięki czemu dekoder będzie działał z wieloma telewizorami, nawet starszego typu. 

Dekoder techbite DVB-T2 HEVC w Biedronce jak wygląda

Dekoderem można sterować za pomocą pilota z zestawu oraz dzięki przyciskom fizycznym na obudowie. 

Zobacz: Sprawdź, czy Twój telewizor Samsung obsługuje DVB-T2
Zobacz: Sprawdź, czy Twój telewizor Samsung obsługuje DVB-T2

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, techbite

Źródło tekstu: techbite