DAJ CYNK

AMD idzie na całość. Nowe grafiki mogą zdeklasować NVIDIĘ

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

AMD idzie na całość. Nowe grafiki mogą zdeklasować NVIDIĘ

Nowe karty graficzne AMD Radeon RX 7000, jeśli potwierdzą się plotki, mogą spowodować mocny ból głowy u szefów NVIDII. Szykuje się ostra konkurencja.

YouTuber znany z kanału Moore's Law is Dead ujawnił ciekawe informacje na temat nadchodzących kart graficznych AMD z serii Radeon RX 7000. Te mają zadebiutować w trzecim kwartale tego roku i jeśli pogłoski okażą się prawdziwe, to NVIDIA może mieć duży problem.

AMD idzie na całość

Nowe karty graficzne AMD z architekturą RDNA3 będą prawdopodobnie budowane w myśl podejścia MCM, czyli multi-chip module. Dzięki temu najwydajniejszy model ma mieć aż 15360 procesorów strumieniowych. To dokładnie 3 razy więcej niż najmocniejszy aktualnie Radeon RX 6900. Nie trzeba tłumaczyć, że przełoży się to na duży wzrost wydajności.

Jednocześnie budowa typu MCM powinna przełożyć się na mniejsze zużycie energii. Dzięki temu karty Radeon RX 7000 mogą być nie tylko wydajniejsze niż konkurencyjne konstrukcje NVIDIA GeForce RTX 40, ale też zużywać od nich mniej energii. Jeśli okaże się to prawdą, to Zieloni będą mieli duży problem i po raz pierwszy od lat sytuacja na rynku kart graficznych może się odmienić.

Pamiętajcie jednak, że powyższe informacje to jedynie plotki, które należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Nie mamy nawet pewności, że AMD rzeczywiście wykorzysta w nowych GPU budowę typu MCM. W kolejnych tygodniach powinny do nas docierać kolejne informacje, które może potwierdzą te informacje.

Zobacz: Ukradli 20 kart graficznych. Wpadli z powodu własnej głupoty
Zobacz: Karty graficzne będą jeszcze tańsze. Dobre informacje od NVIDII

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Jack Skeens / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech