DAJ CYNK

AMD i NVIDIA obiecują lepszą dostępność kart graficznych. Kiedy?

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3772

Karty graficzne - kiedy poprawi się dostępność?

AMD i NVIDIA odniosły się do problemów z dostępnością ich kart graficznych. Obie firmy obiecują, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie. Jak zamierzają to zrobić?

Chociaż karty graficzne AMD Radeon RX 6000 i NVIDIA GeForce RTX 3000 zadebiutowały już kilka tygodni temu, to wciąż ich kupno graniczy niemal z cudem. Dostępność nie tyle jest słaba, ile praktycznie nie istnieje. Na poszczególne egzemplarze trzeba czekać albo długimi tygodniami, albo przygotować się na dodatkowy wydatek kilkuset złotych. Z zapowiedzi obu firm wiemy, że sytuacja taka jeszcze jakiś czas potrwa. Jednocześnie obie marki obiecują, że niedługo będzie lepiej. Jak zamierzają tego dokonać?

Zobacz: Hyperbook oferuje odświeżone laptopy gamingowe NH5 i NH7 oraz nowy model R15 Zen

Co z dostępnością kart graficznych?

AMD po raz kolejny przyznało, że zdaje sobie sprawę ze skali problemów i zrobi wszystko, aby zadowolić klientów w tej trudnej sytuacji. Marka zamierza na początku 2021 roku więcej modeli sprzedawać za pośrednictwem własnej strony internetowej. Dotyczy to wszystkich wersji z architekturą RDNA2, czyli Radeonów RX 6800, RX 6800 Xt oraz RX 6900 XT. Czerwoni chcą dostarczyć grafiki do jak największej liczby użytkowników bez pobierania dodatkowych opłat, jak ma to miejsce w wielu sklepach.

Jeśli chodzi o NVIDIĘ, to firma przyznała, że sytuacja powinna ulec poprawie mniej więcej pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku, czyli w ostatnich dniach marca. Jednocześnie Zieloni dodali, że do tego czasu raczej nie uda się kupić żadnego modelu z architekturą Ampere po normalnych, rynkowych cenach, co raczej było do przewidzenia. Wszystkie RTX-y 3000 kosztują w tym momencie kilkaset złotych więcej, niż powinny. Po raz kolejny NVIDIA podkreśliła, że sytuacja wynika z ogromnego zainteresowania, które przekracza możliwości produkcyjne.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć obu firmom i jednocześnie uzbroić się w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że sytuacja rzeczywiście ulegnie poprawie i wkrótce każdy zainteresowany będzie w stanie kupić tak kartę graficzną, jak i całe komputery ze wszystkimi, wymaganymi podzespołami.

Zobacz: AMD zapowiada procesory Zen 4 i grafiki RDNA3. Będą bardzo konkurencyjne
Zobacz: Maseczka z podświetleniem RGB? Razer prezentuje Project Hazel

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TechPowerUp

Przewiń w dół do następnego wpisu