DAJ CYNK

Tidal wprowadza technologię Tidal Connect. W końcu jest alternatywa dla Spotify Connect

Dodane przez: msnet

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 11626

Tidal Connect nowa funkcja

Tidal Connect to nowa funkcja tego serwisu muzycznego, która pozwala użytkownikom HiFi sterować zewnętrznymi urządzeniami bezpośrednio z aplikacji.

Globalna platforma muzyczno-rozrywkowa Tidal wprowadza technologię Tidal Connect, która pozwala na przesyłanie muzyki w jakości HiFi z chmury bezpośrednio do wybranych urządzeń. Dzięki temu, subskrybenci mogą teraz doświadczyć muzyki w bezstratnej jakości dźwięku za naciśnięciem jednego przycisku. Podobną funkcję od lat ma Spotify, gdzie każde urządzenie z aplikacją tego serwisu lub jej wersją webową może być pilotem dla każdego innego urządzenia ze Spotify.

Zobacz: TIDAL wprowadza wyświetlanie tekstów odtwarzanych piosenek
Zobacz: Tidal wprowadził funkcję Contributor Mix. Dzięki niej lepiej poznasz twórczość ulubionych wykonawców

Za sprawą technologii Tidal Connect można cieszyć się płynnym odtwarzaniem swoich ulubionych albumów i utworów w preferowanej jakości na wybranych urządzeniach, z aplikacją Tidal działającą jako pilot. Aby podłączyć urządzenie, wystarczy otworzyć ekran „Teraz odtwarzane” podczas odtwarzania utworu, następnie przejść do selektora urządzeń w lewym dolnym rogu ekranu oraz wybrać urządzenie z obsługą nowej funkcji. Partnerami technologicznymi są takie marki, jak Bluesound, Cambridge Audio, DALI, KEF, iFi audio, Lyngdorf, Monitor, NAD i Naim Audio oraz StreamUnlimited.

- Tidal konsekwentnie poszukuje możliwości ułatwienia korzystania z odsłuchu HiFi, a naszym głównym celem jest łatwy dostęp do rozrywki w najlepszej jakości dźwięku. Tidal Connect oferuje użytkownikom HiFi sterowanie muzyką ze swojego urządzenia, dzięki czemu mogą oni korzystać z Tidal w sposób, który jest dla nich najbardziej wygodny, gdziekolwiek w danym momencie się znajdują.

- powiedział Lior Tibon, Tidal COO

Tidal reklamuje nowe rozwiązanie jako jedyną tego typu technologię. która obsługuje rozszerzone formaty audio dostępne w subskrypcji HiFi, w tym nagrania Master Quality Authenticated (MQA) i Dolby Atmos. MQA zapewnia doskonałą jakość odsłuchu pozwalając cieszyć się muzyką zgodnie z zamierzeniami artystów, a Dolby Atmos zapewnia słuchaczom przełomowe doznania dzięki przestrzennej formie dźwięku.

Seris oferuje także miłośnikom muzyki nieograniczony dostęp do obszernego katalogu ponad 60 milionów utworów ze wszystkich gatunków oraz tysięcy starannie wyselekcjonowanych playlist, przygotowanych przez doświadczony zespół redakcyjny Tidala. Aplikacja tworzy playlisty z utworami HiFi w oparciu o nawyki i upodobania użytkowników, dzięki czemu mogą oni słuchać najnowszych wydawnictw w najlepszej dostępnej jakości. Po rozpoczęciu subskrypcji użytkownicy otrzymują także spersonalizowany „Welcome Mix”, zawierający muzykę ich ulubionych artystów i utwory, które inspirują do poznawania nowej muzyki.

Zobacz: Spotify pozwoli znaleźć piosenki bez znajomości tytułu
Zobacz: TSUE: nieograniczony dostęp do Facebooka, Instagrama czy Spotify w abonamencie telefonicznym narusza prawo UE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Tidal

Przewiń w dół do następnego wpisu