DAJ CYNK

Techland stał się spółką akcyjną. Szykuje się debiut na giełdzie?

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Techland stał się spółką akcyjną

Od 1 kwietnia 2021 roku Techland już nie jest Techlandem. Teraz to Techland S.A., czyli społka akcyjna.

Od 1 kwietnia 2021 roku Techland oficjalnie stał się spółką akcyjną. Wcześniej polski deweloper i wydawca gier był spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Z tego powodu wróciły rozmowy na temat potencjalnego debiutu Techland S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jednak marka na razie unika odpowiedzi.

Zmiana jest naturalnym etapem ciągłego rozwoju firmy. Forma spółki akcyjnej ułatwi nam realizację założonych celów biznesowych i jest elementem szerszego porządkowania grupy i spółek z nią związanych. Zmiana formalna nie wpływa na bieżącą pracę naszego zespołu, w tym na tworzenie Dying Light 2, naszego flagowego tytułu.

- powiedziała Katarzyna Lisiecka, PR Director Techlandu w rozmowie z serwisem StockWatch.pl.

Plotki na temat ewentualnego wejścia Techlandu na GPW krążą od dawna. Teraz gdy firma oficjalnie stała się spółką akcyjną, wydaje się, że jest tego bliżej niż kiedykolwiek. Dodatkowo deweloper gier niedawno rozpoczął współpracę z NBS Communications, które znane jest z przeprowadzania dużych ofert publicznych (IPO), a do takich z pewnością należałoby zaliczyć ewentualny debiut Techlandu.

Zobacz: Discord zerwał rozmowy z Microsoftem. Pozostanie niezależny
Zobacz: Aktualizacja Windows 10 powoduje spadek fps-ów i wyłączanie się gier

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: StockWatch.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu