DAJ CYNK

Nowa konsola jest za droga? Są kraje, gdzie Xbox Series X i PlayStation 5 kosztują dużo więcej

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5355

Xbox Series X i PlayStation 5 - porównanie cen

Ceny najnowszych konsol Microsoftu i firmy Sony różnią się w zależności od rynku. Jednak nie tylko za urządzenia Xbox Series X oraz PlayStation 5 trzeba zapłacić różną kwotę w różnych państwach, ale także za usługi takie jak Xbox Live Gold i PlayStation Plus.

Najtańsze konsole są w Kanadzie

Serwis Picodi.com porównał ceny konsol 9. generacji, Sony PlayStation 5 i Xbox Series X. Okazało się, że te w zależności od kraju bardzo się od siebie różnią. W przypadku sprzętu Sony w najbardziej niekorzystnej sytuacji są gracze z Ukrainy, którzy za japońską konsolę w wersji z napędem Blu-ray muszą zapłacić, w przeliczeniu na naszą walutę, 5820 zł. Xbox Series X jest z kolei najdroższy w Argentynie - 4829 zł.

Zobacz: iPhone i Xbox dla głupich, Android i PlayStation dla inteligentnych - twierdzą kanadyjscy eksperci
Zobacz: Xbox ma swój Kalendarz Adwentowy. Codziennie na graczy czekają nowe nagrody

A gdzie jest najtaniej. PlayStation 5 kosztuje najmniej w Kanadzie - "tylko" 1838 zł. Tu również konsola Microsoftu jest najtańsza - kosztuje równowartość 1750 zł.

Ceny konsol na świecie

Sam sprzęt nie wystarczy

Sama konsola to jednak za mało. Potrzebne są również gry, a jednym z najlepszych sposobów na ich zdobycie jest wykupienie subskrypcji usług takich jak PlayStation Plus czy Xbox Live Gold. Ich ceny również zależą od kraju. O ile jednak w przypadku sprzętu sytuację można podsumować stwierdzeniem, że im bogatszy jest kraj, tym droższe są konsole, tu jest prawie odwrotnie.

Roczna subskrypcja PlayStation jest najdroższa w Szwajcarii, gdzie kosztuje równowartość 294 zł. W tym samym kraju Xbox Live Gold na rok to wydatek rzędu 420 zł. Najtaniej w obu przypadkach jest w Turcji - odpowiednio 86 zł i 143 zł.

Ceny subskrypcji z grami na świecie

Najlepszy kraj dla graczy

Jaki w takim razie kraj jest najlepszy dla graczy? Picodi stworzył w tym celu umowne zestawy złożone z najnowszych konsol firm Sony i Microsoft oraz odpowiednich rocznych subskrypcji gier. Wynik nie był niespodzianką - taki zestaw jest najtańszy w Kanadzie, gdzie kosztuje równowartość 2042 zł w przypadku platformy PlayStation i 2100 zł w przypadku platformy Xbox. Najdrożej mają mieszkańcy Ukrainy w przypadku produktów firmy Sony (5456 zł) i Argentyny w przypadku produktów Microsoftu (5138 zł). Z zestawienia tego wynika również, że decydująca jest cena sprzętu.

konsola + subskrypcja ceny na świecie

Zobacz: Google Stadia wchodzi do Polski
Zobacz: 3 świetne gry i jedna karcianka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 8

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: tomstech.nl

Źródło tekstu: picodi.com

Przewiń w dół do następnego wpisu