DAJ CYNK

Tak Rosja atakuje Polskę. Na celowniku strony rządowe

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Bezpieczeństwo

Rosja atakuje Polskę. Na celowniku strony rządowe

Rosyjska grupa hakerów, znana jako NoName057(16), zaatakowała polskie strony rządowe, a tak przynajmniej utrzymują na swoim kanale.

Prorosyjscy hakerzy, znani jako NoName057(16), przyznali się na swoim kanale na Telegramie do ataku na polskie i fińskie strony rządowe. Grupa znana do tej pory przede wszystkim z ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service), wzięła na cel rządowe strony, chociaż wydaje się, że na razie udaje się te ataki odeprzeć.

Rosyjscy hakerzy atakują polskie strony

Aktualnie w Polsce cały czas obowiązuje trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP, który oznacza zagrożenie w cyberprzestrzeni. Stopień ten jest wprowadzany w momencie, w którym wystąpiły zdarzenia potwierdzające prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym lub uzyskania informacji o planowanych tego typu działaniach z wiarygodnych źródeł.

Rosyjscy hakerzy zaatakowali polskie strony

Na razie polska administracja skutecznie odpiera ataki prorosyjskich hakerów, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości ich próby zyskają na intensywności. Grupa NoName057(16) prawdopodobnie współpracuje  z inną prorosyjską grupą hakerów Killnet, która w ostatnim czasie zaatakowała strony internetowej na Litwie i w Norwegii.

Zobacz: Co Ty wiesz o cenzurze? Chiny przekraczają kolejne granice
Zobacz: Dostałeś takiego e-maila? Ostrzega rządowa agencja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Przewiń w dół do następnego wpisu