DAJ CYNK

Viaplay realizuje swój pierwszy polski serial fabularny – „Morderczynie”

Mieszko Zagańczyk

Telewizja i VoD

Morderczynie Viaplay

Viaplay pracuje nad swoim pierwszym zrealizowanym przez polskich twórców serialem fabularnym pt. „Morderczynie”. Jego scenariusz jest inspirowany bestsellerem Katarzyny Bondy zatytułowanym „Polskie morderczynie”. 

Viaplay to platforma VOD, która najbardziej kojarzy się ze sportowymi transmisjami i programami, ale chce być bardziej jak Netflix i realizuje też własne seriale oraz firmy. „Morderczynie” to pierwsza tego rodzaju produkcja fabularna Viaplay w Polsce. Wcześniej Grupa Viaplay stworzyła również polską wersję popularnego programu rozrywkowego „Fort Boyard” oraz jest koproducentem filmu „Kos”.

Zapowiadany przez Viaplay serial inspirowany jest zbiorem wywiadów „Polskie morderczynie” Katarzyny Bondy, na który składają się rozmowy z kobietami osadzonymi w zakładach karnych za to najcięższe przestępstwo. 

W „Morderczyniach” walka nie toczy się pomiędzy dobrem a złem. To nie jest kolejna opowieść o nieskazitelnych bohaterach ratujących świat. Dotyczy zwykłych ludzi, pokazuje, że świat nie jest czarno-biały i jak niewiele trzeba, żeby przejść na ciemną stronę mocy. Widzowie będą mogli obejrzeć fascynujące historie kobiet od strony, którą zazwyczaj chce się przemilczeć

 – opisuje Viaplay.

W rolach głównych zobaczymy Maję Pankiewicz („Otwórz oczy”, „Eastern”), Izabelę Kunę („Lejdis”, „Teściowie”) oraz Elizę Rycembel („Boże Ciało”, „Belfer”). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Kristoffer Rus („Żywioły Saszy – Ogień”, „Za duży na bajki”).

Morderczynie

Viaplay zdradził już główny zarys fabuły serialu. Karolina (Maja Pankiewicz) to młoda i ambitna policjantka, która prywatnie próbuje poradzić sobie z zaginięciem ojca. Jako „córeczka tatusia” mimo upływu czasu nie może pogodzić się z tym, że nie pozostawił on po sobie żadnego śladu. Karolina jest zdeterminowana, by poznać prawdę. Gdy dowiaduje się, że jej ojciec nie żyje, a w sprawę zaangażowane są bliskie jej osoby – nic już nie jest takie samo. W jej głowie pojawia się coraz więcej pytań, które naruszają nieskazitelny wizerunek ojca i burzą dotychczasową wizję świata – a nawet samej siebie. 

Zdaniem twórców serial stawia pytanie – co skłania kobiety do skrajnych aktów agresji? Kiedy i jak zaczyna się przemoc i dlaczego społeczeństwo wciąż daje przyzwolenie na akty przemocy w rodzinie? Dlaczego mamy tendencję do obrony i tłumaczenia agresora, i nie dostrzegamy niebezpieczeństwa w pierwszych oznakach przemocy? 

Premiera serialu „Morderczynie” odbędzie się w 2023 roku. Za produkcję odpowiada warszawski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Studios company.

Zobacz: Viaplay przypomni polskie morderstwa. Nowy serial od grudnia
Zobacz: Viaplay startuje w CANAL+, zobaczysz transmisje meczów Premier League

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Viaplay

Źródło tekstu: Viaplay

Przewiń w dół do następnego wpisu