DAJ CYNK

SkyShowtime zagra ceną. Start nowego VoD już w lutym

Mieszko Zagańczyk

Telewizja i VoD

SkyShowtime

Na luty zapowiadana jest premiera nowej platformy streamingowej SkyShowtime. Nowy serwis będzie konkurował z Netlifksem, HBO Max czy Disney+, więc trudno będzie mu przebić się na tym rynku. Atutem ma być jednak cena.

O starcie SkyShowtime w Polsce mówi się już od września zeszłego roku, gdy platforma ogłosiła swoje plany dotyczące naszego kraju. Serwis działa już w 12 krajach Europy, a w pozostałych zadebiutuje w nadchodzącym miesiącu. 

Chociaż to ciężki rynek, a konkurencja jest silna, SkyShowtime ma swoje atuty. Platforma to wspólne przedsięwzięcie spółki Comcast – właściciela NBCUniversal i Sky – oraz Paramount Global. Serwis obiecuje między innymi premiery kinowe wyprodukowane przez Paramount Pictures i Universal Pictures, dwa duże studia filmowe, które razem tworzą prawie 50% produkcji filmowych w Hollywood. W serwisie zobaczymy też filmy i seriale z portfolio Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, NBCUniversal, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock. Wzorem konkurentów, SkyShowtime będzie także oferował lokalne produkcje oryginalne.

Zagadką pozostawała dotąd jednak cena za miesięczną subskrypcję – wcześniej w tym kontekście przytaczana była kwota, jaką muszą płacić za dostęp do SkyShowtime użytkownicy w Finlandii, czyli 6,99 euro (33 zł). Nie na wszystkich rynkach cena jest taka sama, a u nas, jak wynika z nieoficjalnych doniesień, ma wynosić znacznie mniej – 24,99 zł przy płatności miesięcznej i 199,90 zł po wyborze planu rocznego.

Jeżeli taka cena się potwierdzi, SkyShowtime będzie jednym z najtańszych VoD na naszym rynku. Netflix ma najniższy plan w jakości SD za 29 zł, HBO Max oznacza wydatek 29,99 zł miesięcznie (rocznie 234,99 zł), a Disney+ kosztuje 28,99 zł (rocznie 289,90 zł). Niska cena to rozsądny argument, który może przyciągnąć widzów, a powodzenie nowej platformy nie musi stać pod znakiem zapytania.

Zobacz: Rusza nowy serwis streamingowy. SkyShowtime wejdzie też do Polski
Zobacz: Nowy konkurent Netfliksa dogadał się z HBO Max. Za miesiąc start w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: SkyShowtime

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu