DAJ CYNK

Nowy konkurent Netfliksa dogadał się z HBO Max. Za miesiąc start w Polsce

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

SkyShowtime

Już w lutym w Polsce powinien zadebiutować SkyShowtime, czyli jeszcze jeden dostawca treści VoD. Czym chce nas kusić nowy gracz? Między innymi serialami z HBO Max.

SkyShowtime zapowiada debiut na naszym rynku w pierwszym kwartale 2023 roku. Wcześniej serwis podał też bardziej konkretny termin – ma to nastąpić w lutym, choć na razie dokładna data nie została ujawniona. Nowy VoD będzie konkurował u nas z Netfliksem, Prime Videos, Disney+ oraz HBO Max.

Jednocześnie SkyShowtime zawarł umowę z właścicielem tego ostatniego serwisu – Warner Bros. Discovery. Nowy serwis streamingowy ogłosił dziś, że nabył wyłączne prawa do 21 lokalnych seriali wyprodukowanych przez amerykańskiego potentata, wśród których znajdują się jedne z najpopularniejszych produkcji lokalnych HBO Max European Originals

Umowa, zawarta po przeprowadzeniu procedury przetargowej, zapewnia Skyshowtime 168 odcinków – ponad 150 godzin – zarówno nowych, jak i wcześniej emitowanych produkcji oryginalnych. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Umowa obejmuje m.in. trzy zupełnie nowe seriale, których produkcja została zakończona i które będą miały swoją światową premierę na platformie SkyShowtime w 2023 roku. 

Nowe seriale, które będą miały premierę jako SkyShowtime Originals, to ID (Finlandia i Szwecja), The Winner (Czechy i Słowacja) oraz Warszawianka (Polska). Dodatkowo SkyShowtime zaprezentuje drugi sezon serialu Tak czy owak (Hiszpania). Pierwszy sezon tej produkcji także będzie dostępny w serwisie. Szczegółowe daty premier zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Inne popularne seriale, które zostały pozyskane w ramach umowy, to produkcje, które niedawno miały premierę w HBO Max, a teraz dostępne będą wyłącznie w SkyShowtime. Są wśród nich m.in. Miasto niedźwiedzia (Szwecja), Przybysze (Norwegia), Kamikaze (Dania), Pożądanie (Szwecja) i Informator (Węgry). SkyShowtime będzie mieć także możliwość nabycia ogólnoświatowych praw do wznowionych seriali, jak również możliwość zamówienia nowych sezonów dla wielu produkcji.

Oprócz dziewięciu wspomnianych produkcji również 12 innych seriali z biblioteki HBO Max dostępnych będzie na wyłączność w SkyShowtime od marca 2023 roku. Wśród tych tytułów są: Głodni razem (Czechy), Foodie Love (Hiszpania), Hackerville (Rumunia), Módl się, słuchaj i zabijaj (Szwecja), Sin Novedad (Hiszpania), Prawdziwa gwiazda (Rumunia), Ruxx (Rumunia), Nieświadomi (Czechy), Sukces (Chorwacja), Cała reszta (Hiszpania), Trefny szmal (Rumunia) i Witamy na odludziu (Norwegia). 

Wszystkie te seriale dostępne będą dla użytkowników SkyShowtime na wszystkich 22 rynkach.

Serwis SkyShowtime został stworzony z myślą o Europie i buduje zespoły w sześciu biurach regionalnych. Aplikacje i biblioteka treści serwisu będą dostępne w 18 różnych językach na 22 rynkach.

SkyShowtime jest już dostępny w 12 krajach – od września w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, a od listopada w Holandii i Portugalii. Premiera SkyShowtime na pozostałych rynkach – tj. Albania, Andora, Czechy, Węgry, Kosowo, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Słowacja i Hiszpania – jest zaplanowana na pierwszy kwartał 2023 r.

Oprócz produkcji lokalnych SkyShowtime zaoferuje premierowy dostęp do wielkich kinowych hitów, nowych seriali na wyłączność, treści dla dzieci i całych rodzin oraz wybór tytułów z bibliotek Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock. 

Zobacz: W Polsce zadebiutuje SkyShowtime. To duża konkurencja dla Netflixa
Zobacz: Rusza nowy serwis streamingowy. SkyShowtime wejdzie też do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: SkyShowtime

Źródło tekstu: SkyShowtime