DAJ CYNK

Nadchodzi reboot Harry'ego Pottera. Tym razem w formie serialu

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Nadchodzi reboot Harry'ego Pottera. Tym razem w formie serialu

Niestety, nie jest to spóźniony żart na prima aprilis. Wytwórnia Warner Bros. naprawdę szykuje reboot Harry'ego Pottera i to w formie serialu.

Wygląda na to, że plotki o potencjalnym reboocie filmów z serii Harry Potter były prawdziwe. Jednak tym razem historię młodego czarodzieja poznamy w formie serialu. Warner Bros. ma już domykać ostatnie kwestie formalne.

Reboot Harry'ego Pottera w formie serialu

Serwis Bloomberg donosi, że w Warner Bros. na poważnie myślą o reboocie Harry'ego Pottera w formie serialu. Wytwórnia ma już domykać kwestie formalne i niedługo powinny rozpocząć się poszukiwania showrunnerów, a także aktorów, którzy mieliby się wcielić w czarodziejów. Chociaż na ten moment nie wiemy wiele, to jednak kilka szczegółów projektu jest już znanych.

Przede wszystkim każdy kolejny sezon serialu ma bazować na osobnej książce J.K. Rowling. Dzięki temu scenarzyści mają mieć dużo więcej czasu na pokazanie widzom całego świata czarodziejów, niż miało to miejsce w przypadku filmów. W końcu każda z książek ma po kilkaset stron, więc materiału źródłowego jest całe mnóstwo.

Jeśli chodzi o samą autorkę książek, która w ostatnich latach wzbudza duże kontrowersje, to ma on być zaangażowana w produkcję serialu. Nie będzie showrunnerem ani producentem, ale ma mieć wpływ na kształt serialu. Prawdopodobnie będzie dbała, aby serial nie odszedł za bardzo od książek.

Serial w świecie Harry'ego Pottera ma być częścią nowej strategii Warner Bros., na czele którego stanął niedawno  David Zaslav. Chce on, aby wytwórnia produkowała mniej filmów i seriali, ale aby były one wyższej jakości niż dotychczas. Między innymi dlatego od nowa szykowane jest całe filmowe uniwersum DC. Niedawno zapowiedziano też reboot filmów z serii Władca Pierścieni, chociaż tutaj szczegóły również nie są znane.

Książki z serii Harry Potter sprzedały się w liczbie 600 mln egzemplarzy w 85 państwach świata. Z kolei filmy zanotowały aż 7,7 mld dolarów w box office. Nic dziwnego, że wytwórnia sięga po swoją kurę znoszącą złote jajka. 

Zobacz: Marvel prezentuje nowy serial. To zapowiedź wojny w MCU
Zobacz: Remake Silent Hill 2 może rozczarować fanów. Robią go Polacy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Bloomberg