DAJ CYNK

W miejsce Android Pay pojawi się Google Pay

sirmark

Rozrywka

Google postanowił uprościć usługi związane z płatnościami i stworzyć markę Google Pay. W jej ramach dostępne będzie to co do tej pory oferowały Android Pay i Google Wallet.Google postanowił uprościć usługi związane z płatnościami i stworzyć markę Google Pay. W jej ramach dostępne będzie to co do tej pory oferowały Android Pay i Google Wallet.

Dane płatności zapisane na koncie Google konkretnego użytkownika będą dla niego łatwiej dostępne, a to ma poprawić wygodę i szybkość dokonywania zakupów. Jak poinformowano, połączenie wielu sposobów płatności pod jednym szyldem to dopiero pierwszy krok dla Google Pay.W ciągu najbliższych tygodni Google Pay zadebiutuje w sieci, w sklepach stacjonarnych i produktach Google. W tej chwili jest już dostępne np. na Airbnb, a także w innych aplikacjach i portalach (nazw jednak nie podano).

Na koniec parę słów o historii. O Android Pay usłyszeliśmy podczas Google I/O w maju 2015 r. przy okazji prezentacji Androida 6.0 Marshmallow. Usługa w Polsce została zadebiutowała w listopadzie 2016 r., a pierwszymi bankami były Alior Bank, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Kolejne miesiące przyniosły rozszerzenie usługi Android Pay na nowe instytucje i aplikacje.

Android Pay jest cyfrowym portfelem, który możemy wykorzystać do realizacji płatności w sklepach i punktach usługowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i działających online. Wystarczy w tym celu dodać do programu kartę kredytową, debetową, lojalnościową lub podarunkową, by móc dokonywać płatności, bez konieczności szukania odpowiedniej karty w kieszeni. Przy pomocy Androida Pay możemy płacić w każdym punkcie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Visa lub MasterCard.Zobacz: Co nowego przyniesie Android M?
Zobacz: Android Pay obchodzi pierwszą rocznicę obecności w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł