DAJ CYNK

Remake Wiedźmina 1 z ogromną zmianą, ale ta ucieszy graczy

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Remake Wiedźmina 1 z ogromną zmianą, ale ta ucieszy graczy

Polskie studio CD Projekt RED przyznało, że remake pierwszego Wiedźmina będzie znacząco różnił się od pierwowzoru. Jednak zmiana powinna spodobać się graczom.

Podejrzewam, że większość graczy już nie pamięta, jak wyglądał pierwszy Wiedźmin. Chociaż była to bardzo dobra gra, to nie była tak wielki hitem, jak trzecia odsłona. System walki był zupełnie inny i bardziej przypominał gry RPG z widokiem izometrycznym, a cała rozgrywka była mocno liniowa. Tym lepiej, że remake, nad którym trwają prace, będzie się znacząco różnił od pierwowzoru.

Wiedźmin Remake z otwartym światem

Polskie studio CD Projekt RED potwierdziło, że remake pierwszego Wiedźmina będzie miał otwarty świat, zupełnie jak trzecia odsłona serii. Taka informacja pojawiła się w raporcie finansowym firmy za trzeci kwartał 2022 roku. Warto przt tym pamiętać, że nad grą pracuje zewnętrzne studio Fool's Theory.

Od Wiedźmina wszystko się zaczęło dla nas, dla CD Projekt Red. To była pierwsza gra, którą stworzyliśmy i wtedy była to dla nas wielka chwila. Wracając do tego miejsca i przerabiając grę, aby następna generacja graczy mogła doświadczyć, wydaje się ona duża, a nawet większa. Współpraca z Fool’s Theory przy projekcie jest równie ekscytująca, gdyż są tam niektóre osoby, które były wcześniej zaangażowane w gry o Wiedźminie. Dobrze znają materiał źródłowy, wiedzą, jak bardzo gracze czekali na remake, i wiedzą, jak tworzyć niesamowite i ambitne gry.

- powiedział Adam Badowski z CD Projekt RED.

Jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery Wiedźmin 1 Remake. W tym momencie CD Projekt RED skupia się na kilku projektach, w tym dodatku do Cyberpunk 2077, nowej trylogii Wiedźmina, next-genowej wersji Wiedźmina 3, a także zupełnie nowym IP. 

Zobacz: Wiedźmin powraca. CD Projekt RED szykuje nową trylogię
Zobacz: Wszystko, co musisz wiedzieć o Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt RED

Źródło tekstu: wccftech